Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen csigaölőt használtok?

Milyen csigaölőt használtok?

Figyelt kérdés
Vége az idénynek, eddig nem használtam, de ha belekészülnek a kínai kelbe, dobhatom a fenébe. a fodros kel is "luk hátán luk". Az újabb granulátum talán nem annyira veszélyes, mint a beszűntetett.
2023. okt. 5. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kavezaccot szortam ki. Nem szeretik, azon nem tudnak csúszni.
2023. okt. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem mentem a kávézaccal semmire, pedig van dögivel(kávézacc is) :(
2023. okt. 5. 20:39
 3/12 anonim ***** válasza:
Sorcsapda. Azt jobban szeretik mint barmilyen novenyt. Nekem csak az mukodott
2023. okt. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hozatom a sört, a testvéremnél is bevált, csak nem tudom, mennyit hozassak az ócska sörből. :)
2023. okt. 6. 07:17
 5/12 anonim ***** válasza:

Én még mindig a "régi" granulátumot használom, aminek metaldehid a hatóanyaga. Romániából lehet beszerezni korlátlanul, de nekem még van a magyarból is.

Nem akkor kell használni, mikor már tönkretettek valamit. Hanem egyrészt ősszel, mikor már nem megy rá semmi terményre, ilyenkor nagyjából megtisztítom a kertet. Utána tavasszal, veteményezéskor, amikor pedig még nincs semmi ehető dolog. Ami mégis van, ilyen korai dolgok, azokra nem teszek. Év közben a kert körüli füves részekre, virágbokrokba szórom, ilyen helyekről szoktak előjönni főleg.

Aki korábban nem használt még ilyen szert, az meg szokott döbbenni, mekkora mennyiségű döglött csigát lát. Borítva a földfelszín.

2023. okt. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Metaldehidet ne hasznalj! Nem veletlen tiltottak be.


A sorcsapdahoz le kell vagni muanyag palack aljat es be kell sullyeszteni a talajba. Attol fugg.mennyit teszel. Nekem fel liter sor ket toltesre eleg. Szerintem kiteszel 3-4et akkor egy fel liter sorrel fel tudod tolteni. Reggel a csigakat majd ki kell szedni es estefele ujratolteni.

2023. okt. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én sem szeretnék vegyszert használni, a szomszédoktól sem fogadtam el semmit kitalált indokokkal, mert vastagon beszórták a növények környezetét, megdöbbenve láttam. A műanyag palackra én is gondoltam, meg arra is, hogy az élesre vágott szélen nem másznak át. 4 db tormás kis üveget találtam csak.
2023. okt. 6. 09:28
 8/12 A kérdező kommentje:
Volt, hogy 150 darabot szedtem össze a szomszéd felém eső területén. Társasház, se kerítés, se semmi, se senki, 1 méteres gaz, néha levágják.
2023. okt. 6. 09:32
 9/12 A kérdező kommentje:
Ezt meg még nem is olvastam, ami az imént szembejött velem, hogy az elektromos áramot, meg a rezet nem bírják. Van vékony rézhuzalom, olyan 30 cm-es darabokból egy köteg, azzal is körberakosgatom estére. :)
2023. okt. 6. 09:36
 10/12 anonim ***** válasza:

A metaldehidet azért tiltották be, mert sokan ész nélkül használták. Olyan növényekhez is, amikhez nem lett volna szabad, mert pl. leér a földre a fogyasztható részük, ill. olyan alacsonyan van, hogy az eső fel tudja verni a szert.

Egy teáskanálnyi mennyiség elég egyszerre az egész (nem túl nagy) kertbe, zöldségek és virágok védelmére is. Esetleg ha túl sok döglött csigát látni, akkor nem biztos, hogy mindnek jutott, akkor lehet ismételni.

Sörcsapdából kellene legalább 10-15, hogy a fele hatást elérje. Mivel a csigák nem feltétlenül fognak elzarándokolni a csapdához, de a granulátumot szét lehet szórni mindenfelé.

2023. okt. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!