Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan lehet megszabadulni a...

Hogyan lehet megszabadulni a maradék növényvédő vegyszerektől, amiknek már lejárt a határideje vagy már nem fognak felhasználásra kerülni?

Figyelt kérdés

Anyósom után maradt rám egy csomó ilyen flakonos és papírtasakos termék, amúgy én nem használok ilyet a kertemben.

Természetesen nem szeretném közben károsítani a környezetet.



nov. 17. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Hulladéklerakóban kéne leadni ahol foglalkoznak veszélyes hulladék átvétellel is. Esélyes, hogy fizetned is kell érte.

Persze kérdés hol találsz ilyet. Én Kicsit vidékebbre vagyok, de a közelben semmi ilyet nem tudok, nekem is állnak egy kupacban a régi festékek. Még nem tudom mihez kezdek velük.

nov. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is maradtak apám után vegyszerek, flakonok is vannak amiken felirat sincs, hogy mi van benne, nem merek velük semmit csinálni. A vegyszereket zacskóstól beletettem egy lezárt műanyag dobozba és a flakonokkal együtt eltettem egy sufni sötét sarkába és igyekszem megfeledkezni róla :-/
nov. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szegény 2-es! Én meg most az eszedbe juttattam :D
nov. 17. 14:50
 4/6 anonim válasza:
Győrben a hulladékégető vesz át ilyet megsemmisitésre természetesen pénzért, a sima hulladékudvarban nem lehet leadni. Máshol nem tudom hogy működik.
nov. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én kiskert tulajdonosként lomtalanításnál mindig örömmel szedem össze a lomként kirakott (egyébként a szó szoros értelmében méregdrága) növényvédő szereket és még egyikről sem igazolódott, hogy hatástalan lenne. Egyébként meg keress olyan kerttulajdonost, aki még talán kezet is csókolna értük, ha ingyen jut hozzájuk.
nov. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, én is ezt akartam írni, hogy ami még bontatlan, azt ajándékozd el. Ha van pl. Facebookod, tedd fel, hogy ingyen elvihető.

Nálunk a hulladékudvarban ingyen leadható minden növényvédőszer, ill. csomagolásuk, most megnéztem a mennyiséget, évente 10 kg. Mivel nyáron a MOL rátette a kezét a hulladékbizniszre, ezért lehetséges, hogy országosan egyforma lett a szabályozás.

Az a biztos, ha a nálatok működő szemétszállító cég honlapján rákeresel.

nov. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!