Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nem nől tovább és miért...

Miért nem nől tovább és miért nem virágzik a karácsonyi kaktuszom?

Figyelt kérdés
Ugyanakkora mint 2 évvel ezelőtt, és akkor elnyiltak a virágjai, és azóta sem virágzik.
2009. jan. 3. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Ha jól emlékszem, akkor egy hónapon át tilos locsolni, és utána fog virágozni. Hogy pontosan mennyivel később azt nem tudom, de próbáld ki. Így még lehet belőle húsvéti kaktusz.
2009. jan. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Leírhattad volna a tartási körülményeket.

Pl. nagyon fűtött lakásban (20 fok fölött), rendszeres öntözésnél nem fog virágozni.

Ősszel kell neki tartani 1-2 hónap nyugalmi időszakot, amikor alig öntözöd, és hűvös helyen tartod. Ez indítja be a virágképződést. Ha január végéig nem virágzik, utána már nem nagyon lehet rá számítani.

2009. jan. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, és a húsvéti kaktusz egy másik faj (Rhipsalidopsis), a karácsonyi meg Schlumbergera.
2009. jan. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
HÁt szobában van, ahol központi fűtésnél ugye télen elég meleg van. Meg locsoltam eddig kb. hetente.... akkor most nem fogom locsolni egy hónapig... aztán meglátjuk.Köszi a válaszokat.
2009. jan. 4. 07:46
 5/6 anonim ***** válasza:
kertes házban lakom, én pl nyáron mindig kirakom félárnyékos helyre, volt hogy nyáron is tele volt virággal!
2009. jan. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Eri90 válasza:
Tavasztól egészen őszig kint kell tartani a szabadban árnyékos védett helyen.
2011. júl. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!