Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nagyon különleges színű,...

Nagyon különleges színű, sötétlila kardvirágomnak millió picike hagymája lett. Mit tegyek velük?

Figyelt kérdés
2010. okt. 22. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Örülj ennek és ültetsd majd szét őket. Szedd külön a kis hagymákat. Később megerősödnek és diszitik a kertedet.
2010. okt. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, valóban nagyon örülök nekik. Olyan aprók, mint a ribiszkeszem. Most télen mit tegyen velük? Az az ötletem támadt, hogy ládában földbe rakom őket, és a ládát a teleltetőben tartom, öntözés nélkül. Mert félek,hogy különben kiszáradnak, tönkre mennek. Esetleg tartsam őket nedves homokban?

Köszönöm, ha ismét segítesz tanácsoddal.

2010. okt. 23. 13:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos erről fogalmam sincs. Annyit tudok, hogy pihenniük kell. Én évekig benthagytam őket a földben.Egy ideig szaporodtak, végül elpusztultak, de nem tudom, miért. Vagy megfáztak, vagy nem szedtem őket szét és "felélték "egymást. Ezért irtam,hogy te ne kövesd el ezt a hibát.Talán virágüzletben tudnak jó tanácsot adni, ha itt nem.
2010. okt. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm segítőkész válaszodat.

A Te virágaiddal már az csoda volt, hogy kiszedés nélkül megértek több esztendőt. Szerencsés ember vagy. A gladiólusz fagyérzékeny.

Tapasztalatodból kiindulva "elvetem" őket ládába, és beteszem a teleltetőbe, csak most, az elején öntözöm meg a földet. Azt hiszem, több év kell felnövekedésükhöz.

2010. okt. 25. 01:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Anyukám mindig úgy csinálja hogy felszedi szeptember körül ládába teszi őket és száraz hűvös helyre teszi (Pl.: pince) felesleges földbe tenni és öntözni mert pihentetni kell. A kicsike hagymákat pedig tavasszal óvatosan szedd le az anyahagymáról és ültest el őket a fölbe és szepen megerősödnek és megnőnek:)
2010. okt. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,anyukád nyomdokába lépek!
2010. okt. 27. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!