Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy 16m3-es medencét szeretnék...

Egy 16m3-es medencét szeretnék fűteni kazánnal. Nem fogom hőcserélővel, mert ráfizettem a gatyámat is. Szóval kazán, keringtető szivattyúval. Mi lenne a jó erre a célra? Pelletes vagy vegyes vagy használt olajjal? Most nagyon megy a DIYWasteOilStove.

Figyelt kérdés
Szóval mivel lehetne felfűteni? A solar naphoz kötött, ezért gondolkozom kazánon.

jan. 15. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy nem fogod hőcserélővel? Majd a medence vizét fogod beszívni a kazánba és visszanyomni?
jan. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen a kazánon keresztül szeretném átforgatni a vizet.
jan. 15. 09:16
 3/7 A kérdező kommentje:
bocsi elírás, úgy értettem, hogy hőszivattyúval :) nem szeretném
jan. 15. 09:21
 4/7 anonim ***** válasza:

"Nem fogom hőcserélővel, mert ráfizettem a gatyámat is."

Látszik fogalmad sincs az épületgépészetről...

"DIYWasteOilStove"

Az éttermeknek le kell adni az étolajat, az autó szerelőknek szintén. Ez náluk nem választási lehetőség! Szóval csak sufni műhelyből tudsz olajat szerezni, az pedig nem igazán kiszámítható mennyiség.


Mi a jelelenlegi fűtési rendszere a háznak?

jan. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kazán nem fogja díjazni, ha a medence klóros vizét keringeted benne.
jan. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez így elvetélt ötlet.


Ha egyszerű megoldást keresel, vegyél 100m fekete műanyag csövet, tekerd le egy déli tájolású tetőre és kenigesd benne a medence vizét amikor süt a nap.

Ha teszel a medencébe egy hőfokkapcsolót is a szivattyúhoz, már automatizáltad is.

jan. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A klóros víz gyorsan elintézi a kazánt, ha meg nem klórozol, akkor az egészséged szenvedi meg.

Amúgy teljesen jól működik a medence kollektor, mindössze a vízfelületet takarásáról kell gondoskodnod.


A homokszűrő körét ágaztatják le kb 1/2" csővel, az megy a kollektorba. Nem kell neki nagyon áramlás, már 2-3 liter/perc elég neki.

jan. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!