Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen Stihl fűrészt vegyek ?

Mikalengo kérdése:

Milyen Stihl fűrészt vegyek ?

Figyelt kérdés

Használt Stihl fűrészt szeretnék venni, de nem tudom melyik lenne a megfelelő.

Itthoni kisebb diofák kivágására ill. ács munkalatokra használnám.

Néztem régebbi típusú gépeket is, de nem találok róluk infót, esetleg az ilyen 0-ás szériákról, hol lehet valami adatot találni?

Max 100k lenne, amit rá áldoznék.



febr. 7. 07:53
 1/10 anonim ***** válasza:
A 039-es az egyik legmegbízhatóbb, csak az már lehet hogy neked túl nagy lenne.
febr. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi rá nézek!
febr. 7. 08:38
 3/10 anonim válasza:
Én a ms 261-est ajánlom. A párom nagyon szereti. (fakitermelő a szakmája) szépen dolgozik, gyors.
febr. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az már nem az én árkategóriám, de köszi! Az már egyébként is szerintem nagy lenne. Én nem fogok vele kuglizni több m3, csak pár itthoni melóra kéne.
febr. 7. 09:44
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy 23 as volt,nagyobb lappal.Vastagabb fákat is körbe vágtam vele .

Betörtek a garázsba,csak ezt vitték el.

febr. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
170-es
febr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerinted majd csak úgy eladják a jól működő fűrészeket, hogy neked jó legyen?

Persze, véletlenszerűen előfordulhat olyan is, mert meghal a tulajdonos, vagy megöregszik. De még olyankor is úgy vannak vele az emberek, hogy ha jó a gép, akkor nem adják el olcsón, hanem elfér a sufniban, hátha még egyszer jól jön.

Tehát alapvetően azért adnak el fűrészt, mert van valami olyan hibája, amit már nem gazdaságos javítani, vagy legalábbis már várható, hogy beadja a kulcsot. Ilyenkor szokták rásózni valami balekre.

Ha csak ilyesmi munkákra kell, akkor jobban jársz, ha veszel egy új MS180-ast, 89 E-ért. Vagy ha mindenképpen erősebbet szeretnél, akkor egy Fuxtec FX-KS262-t 90-ért. (Minőségben van olyan, mint egy Stihl hobbigép. És ez neked teljesen elegendő is. Valószínűleg sokkal tovább marad működőképes, mint egy 100-ért vásárolt széthajtott Stihl.)

febr. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igazad van körül néztem és rájöttem, hogy ilyen áron a Oleo-Mac GSH 560-től nincs jobb.
febr. 7. 20:18
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Új gépet szeretnél venni?

Ha igen, az 100k-ért felejtős.

Új Stihl, annyiért csak a 170 és a 180-as van, de nem ajánlom egyiket sem.

Nagyon gyengék, dolgoztam mindkettővel már, kb. egy tank után rájössz, hogy nem sokat érnek.


Amire neked kellene a gép, oda minimum az MS 231 való, de tényleg minimum.

Ami ideális, teljesen megfelelő, az az MS 251 lenne neked.

febr. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod!!! :)
febr. 16. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!