Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor érdemes locsolni slagról...

Mikor érdemes locsolni slagról? Sokszor hallottam, hogy kedvez a gombabetegségeknek.

Figyelt kérdés
Melyik napszakban okoz a legkevesebb gondot az ilyenfajta locsolás?
febr. 27. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Reggel.
febr. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De mit?
febr. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a hajnali locsolás híve vagyok.
febr. 28. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Napfelkeltekor vagy naplementekor szokás zöldségeket locsolni mert így nem párologatja el a napsütés a vizet.

Plusz még szokták mondani, hogy a nagy hőségben nagy napsütésben a hirtelen locsolás "megégeti" a növényt, ha jól olvasom, akkor a vízcseppeken áthatoló napsugár mint a nagyítón éget.

Plusz az se kedvező elvileg, hogy az egész növényt nedvesíted, akkor lehet gombás. Erre jó ha a tövéhez van vezetve cső ami csepegtet, szivárogtat. Bár megjegyzem, tavaj egész évben telibelocsoltam a paprikákat és nem lett gond. 1-2 tő volt problémás, a maradék 50 jól elvolt.

febr. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Majd nyáron,most még nem kell de jobb a reggeli locsolás.
febr. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A hideg víz nem tesz jót a növényeknek a melegben. Ha nem nagy terület vegyél egy vizeshordót meg egy búvárszivattyút és abból locsolj a már környezeti hőmérsékletre felmelegedett vízzel.
febr. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A reggeli locsolást azért preferálják, mert aránylag gyorsan megszáradnak a vizes levelek a felmelegedésben, és ugye a gombáknak a nedves körülmények kedveznek.

Ha hálózati vízzel locsolsz esőztetve, akkor a vízben lévő klór miatt a gombáknak csökken az esélyük.

Az nem igaz, hogy úgy égetnének a vízcseppek, mint a nagyító. Erre már rengeteg kísérletet csináltak, és soha, semmilyen módon nem jött össze. A vízcsepp domborúságával van valami, hogy az soha meg se közelíti azt a szöget, ahogy a vízcseppnek össze kellene gyűjteni a fényt az égetéshez.

Az égetés helyett jobb kifejezés a hősokk. Kb. 15-20 fok körül van az a különbség a levél meg a víz hőmérséklete közt, ami már valamilyen szinten károsodást tud okozni. (De az először ritka és apró szemű öntözés esetén még ez se okoz bajt, mert az első lepattanó szemek lehűtik valamennyire a levelet, és mikor már bőségesen megy a hideg víz, akkorra már nem olyan forróak a levelek.)

febr. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!