Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan és mennyi ideig kell...

Hogyan és mennyi ideig kell beüzemeltetni egy fűkaszát(Hyundai HYD-415B)?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most vettem egy vadonat új Hyundai fűkaszát, de eddig még nem dolgoztam robbanó motoros eszközökkel. Az összeszerelés és a beindítás után hogyan lehet "üzemképessé tenni"? Sokféle megoldást hallottam. Valaki szerint elég 10-15 percig járatni üresbe, néha meghúzom a gázt, de utána mehet élesbe is a dolog, persze nem tövig nyomva mindent. "Az első fűnyírás alatt bejár(at)ódik". Más szerint maxra kell tölteni a tankot, és hagyni kell míg kiissza az összes üzemanyagot a motor. De volt olyan is, hogy 10 percig járassam üresben, aztán kapcsoljam le, várjak míg hűl, aztán megint be, de akkor "játszak" kicsit a gázzal, aztán megint le, és így szép fokozatosan még vagy 2-3x. Ezek közül melyik a legjobb? Vagy valami mást próbáljak ki? Kérlek segítsetek! A válaszokat előre köszönöm!

márc. 18. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezeket a korszerű ,jó anyagból készült motorokat már nem kell járatgatni.

Munkára készültek.Ahogy elfáradsz pihensz,a gép is.Közbe tankolnod is kell.

Jó keveréket kell neki adni.

Az új autóval is megállnál 10 km ként 15 percet pihenni .

Már több új gépem volt,egyből munkára is fogtam.

márc. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Ha nagyon-nagyon gondos gazda akarsz lenni az eggyel korrektebb kínai kaszáddal, akkor precíz keverék JASO FD olajjal 1:40, lehetőleg 100-as benzin, de ha ezen spórolsz, akkor is téli elrakás előtt pár tank 100-as, lehetőleg a legmenőbb kútról, minél kevesebb etanollal.

A bejáratás annyi, hogy megnézed fullon, nagyon melegen, hogy mit mutat erőből, és ahhoz képest terheled. Nulla terhelés hangjához képest egy fél oktáv esés (dó-szó, C-G) kb a max ilyenkor. A későbbiekben is jó irány ez, főleg amikor pár tank után meg is jön az ereje a szemétládának. Eleinte 30-40 perc meló után hagyd 20 percig hűlni, meghálálja. 10 tank után megmutatja, mit adtál neki.

márc. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A 100-as E5 benzin nem tartalmaz etanolt egyáltalán, valami más bio összetevő van benne.

Ha a könyvében 1:50-et írnak, akkor ne 40-nel használd, mert a gyári beállításokkal ennyi olajat nem tud rendesen elégetni, lerakódások keletkezhetnek. Ha fullszintetikus JASO FD olajat használsz, abból elég az 50-es keverék. (Amúgy az FD se túl magas szint, csak alacsonyabb szintekhez képest, a MOL Dynamic Garden simán tudja.)

Ha egy tankot alapjáraton kijáratsz, azzal jó eséllyel megalapozod a géped tönkremenetelét. Mivel nem arra van tervezve, hogy alapjáraton pöfögjön huzamosan.

5-10 perc még belefér, megnézni, hogy látsz-e valami rendellenességet. Ha nem, akkor kezdj dolgozni vele.

Annyi, hogy az első 2-3 tanknál még ne kínozd nagyon erősen, bozótosban, ne pörgesd fel üveghangra, és minden tank után tarts pihenőt. (Bár nemigen akarsz hektárokat levágni...) Utána már mehet minden.

márc. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen van. A lényeg hogy kizárólag E5-ös benzin legyen benne használva mert a benzincső és a gyári szimeringje nem bírja az etanolt. Szintetikus 2T olajat használj vagy olcsó részszintetikus mannol agro formula H 1:35 be keverve és egy tank benzin alatt állj meg néhányszor egy cigire/kávéra. Utána mehet bele 1:40-es keverék, bírni fogja. A terhelés legyen fokozatos, négy tank után elmondható hogy fullra be van járatva és mehet neki a munka, persze ésszel. Ami még fontos hogy a szöghajtást minden nagyobb használatba vétel előtt zsírozni kell. Erre lehet kapni megfelelő grafitos zsírt tubusost és könnyen elvégezhető ez a feladat.
márc. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi mindenkinek a válaszokat! Elvégeztem a beüzemeltetést, minden frankón megy, már nyírtam is vele.
márc. 25. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!