Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen elektromos fűkaszát...

Milyen elektromos fűkaszát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Volt egy Hecht 1445 1400W-os fűkaszám, imádtam, erős volt, a méteres gaz sem volt vele nagy kihívás. Sajnos 5 év után elfüstölt a motorja. Anno 25 ezerért vettem, jelenleg 45-50 ezer ugyanez a típus. Nézegettem még a Stihl FSE 81 1000W-os gépet is, árban kicsit drágább (62 eFt) viszont Stihl. Ez elvileg már motorvédővel szerelt, viszont félek, hogy az 1000W kevésnek bizonyul. A két gép közül, melyik lenne a jobb választás? Esetleg más elektromos gép is szóba jöhet, ajánlásokat is várok.

2023. júl. 7. 11:59
A kérdező szavazást indított:
Hecht 1445 1400W
Stihl FSE 81 1000W
Mindkettő fos
3 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha csak a motorjával van baj, miért nem viszed el egy szakihoz újratekercseltetni?
2023. júl. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
#1 Vagyok, csak egy a sok közül ahova el lehetne vinni.: [link]
2023. júl. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha meg mindenképp újat akarsz venni, akkor Hecht-et vedd meg!


A Stihl szerintem nagyon gyenge!

Itt van róla egy videó: [link]

2023. júl. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Fontos infó: nem a matrica vág. A motor a lényeg, nem az, hogy Stihl matricát ragasztottak-e a gépre. Ezek az hobbigépek nem kemény munkára készültek, hanem szegélynyírásra leginkább, esetleg az árokból lenyírni a 20 centis füvet, és ha nekiállsz egy 1 kW-os gépet kínozni nagy fűben, hát nem lesz hosszú életű.

A Hecht ugyanúgy Kínában készül amúgy, mint a Stihl olcsó gépei.

Az a sajnálatos helyzet, hogy rendes elektromos fűkasza nem létezik. Az 1,4 kw-os lehet, hogy jónak tűnt, ha előtte valami még gyengébb vackot használtál, de még az se sokra való, csak épphogy használható. Mivel nincs legalább 1,8-2 kw-os gép, ezért jó szívvel semelyiket sem merem ajánlani. Ha mindenképpen drótot akarsz húzgálni, akkor vedd meg a Hechtet. Vagy vegyél a piacon egy erős benzinest.

2023. júl. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugyanez a Hechtem van, próbáltam fordulatszabályozni, leégett... Az oldalukon lehet keresgélni alkatrészkódot és kérni kell levélben árajánlatot új állórész + forgórészre (szerintem az állórésznek semmi baja, meg a lágyindítót is megpróbálnám kiszedni a képletből, lehet elég arra árajánlatot kérni. Ha multiméterrel viszonylag konzisztens a szemben fekvő kommutátorok közti ellenállás, akkor nem kell ha jól emlékszem 10e fölötti összeget szánni. Tökéletesen működik javítva. A lágyindítóm is megfüstölt a kis manőveremtől, azon spóroltam, de nem volt jó ötlet, tőben kikalapálja azt az egy szál csavart a szár-ház rögzítésnél. Működik egyébként, csak visszatértem a vezeték nélküli technológiára így, hogy kevesebbe is került, erősebb is, meg ugye van mihez nyúlni, ha hal a benzines.
2023. júl. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!