Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elektromos fűkasza egy szett...

Elektromos fűkasza egy szett akkuval maximum hány nm-es telekig lehet elég? Mekkorától vennétek benzinest?

Figyelt kérdés

márc. 19. 09:44
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Alapvetően azt hozzátenném, hogy nem gond, ha az elektromos kasza márkás nemkínai árban van, azért szeretnék elektromosat, mert nem akarok a motor karbantartásával bíbelődni.
márc. 19. 10:11
 2/22 anonim ***** válasza:
Nálam is tervbe volt a villany...... de, egy márkás jó minőségű fűkaszánál csak alapvető dolgokat kell karbantartani. Így lett kínaiból japán fűkaszám, amit szinte csak tankolni kell. Damilozni meg zsirozni az elektronyosat is szokás. Meg 2évente egy szaki kitakarítja a karbit én meg egy szezonban mondjuk 2x megtisztítom a gyertyát, ami kb 2x5perc mondjuk.
márc. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Értem, milyet vettél végül?
márc. 19. 11:53
 4/22 anonim ***** válasza:
márc. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Damilozni akarsz vele vagy pedig fém késsel kaszálni?
márc. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Ja azt elfelejtettem, hogy csak is 100-as omw benyát kap és oregon olajat.
márc. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

3500m2 a tanya, ott benzinest használok, a nagyobb, drágább Fuxtec-et, '16-ban vettem, azóta probléma nem volt vele, küllemre egyébként kb. így néz ki, mint a linkelt Maruyama, látom ezen is ugyanaz a korrekt rezgéscsillapítás van, legalábbis feltételezem talán, amennyire kép alapján ezt meglehet állapítani. Ha ugyanaz, akkor ez olyan szintű rezgéscsillapítás, hogy szinte nem is érzed a járó motort a kezedben. Nulla a rezonálás. Fuxtec is olyan, hogy szinte hit kérdést csinálnak már belőle egyesek, mivel nagyon sokan ajánlják az olcsó kategóriából és ennek okán sok olyan ember is van, aki életében nem volt még a közelében sem, sosem használta, de szidja. Én annyit tudok róla elmondani, hogy baromira erős gép ennek okán viszont nem könnyű gép, nagyon jó a rezgéscsillapítása, emiatt kényelmes a használata, és hát szerintem magáért beszél, hogy 3500m2-t nyírok vele és 8. évében jár a gép, még javítást nem kellett rajta eszközölni. Tudni kell karbantartani ezeket a gépeket, ahogy azt előttem is leírták. Zsírzás, tisztítás, 100-as benga, full szintetikus olaj, lehetőleg az, amit a gyártó ajánl, fuxtechez a castrol full szintetikus olaját ajánlják és persze ezek nem ipari gépek, így pihentetni kell őket nagy munkánál. De eleve megáll tankolni az ember, és tutira nem egyszerre fogy ki a benzin és a damil, így damilt újratölteni is megállsz, kell ilyenkor hagyni állni pihenni egy 10 percet.

Otthon pár 100m2-re egy olcsó "kínait" lőttem, ami elvileg japán motorral van szerelve, mittomén, állították róla, az van ráírva, (Champion) a golyóimat is lerázza a bokámig, de pár 100m2-re elégségesnek gondoltam, aztán úgy voltam vele, hogy akciós volt a Lidl-ben tavaly vagy tavalyelőtt az akkus fűkasza (a nagy, performance szériából való), így vettem egyet, mert ilyenkor hatan sem tudnának lefogni. Akku úgy is volt otthon egy 4Ah-s, így vettem még egy 4Ah-st. Erre a kb. 300m2-re, amit ezzel vágok éppen elég a 2db 4Ah-s akku, de 8Ah-val nyilván ennél tovább tudod használni, ha meg veszel plusz 2 akkut és az gyorstöltőn van, akkor lehet vele dolgozni hosszabb ideig is. Könnyű, nem rezeg, nem bántam meg, hogy megvettem. Nem volt olcsó, ha még plusz két akkut számolunk, akkor pláne nem egy olcsó történet, de nagy előnye, hogy könnyű és nem kell pl. benzinért eljárkálnom, helyben nem kapok normális olajat, vagy rendelni kell vagy bemenni érte a városba. 3 fokozatot tud, 1-es fokozaton, damillal lecsapja a 25-30cm-es füvet, közel sem olyan gyorsan, mint egy tisztességes, benzines kasza, de megbirkózik vele, 3-mas fokozaton már közelítesz tempóban hozzá.

márc. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 nemaRendőrség ***** válasza:
Nekem van 3 bosch 18v aksim, én boschos aksis fűkaszát fogok venni, 500nm a telek, 2-300at kell vágni.
márc. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkus kaszából szerény véleményem szerint olyat nem érdemes venni, amin kétjegyű a feszültségérték. Nyilván drágább, mint a benzines, de azzal lehet küldeni, és tényleg nem zavaró, meg azokat már összerakják, dolgozni is jobb vele, és nem lesznek fura hibái se.
márc. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
:O Kétjegyű? Szerintem valami másra gondoltál... a fuxinak volt ugyan egy 120V-os szegélynyírója (talán már nem is forgalmazza), de úgy általában az akkus fűkaszák 18-54V közöttiek, a leggyakoribb a 36V-os. Az is kétjegyű szám... :)
márc. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!