Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ültettem karfiol palántát kis...

Ültettem karfiol palántát kis cserépbe. Van valamilyen tápanyag amit otthon egyszerűen tudnék neki adni?

Figyelt kérdés
Valami konyhai dolog, vagy maradék valami ilyesmire gondoltam.

márc. 30. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs. Ezzel nem sok mindent tud kezdeni egy karfiol. Tapanyagoldat kell neki.
márc. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

A konyhában valószínűleg semmi olyan szervetlen anyagot nem használsz, ami hasznos a karfiolnak.

Azt meg elmondták neked 5. osztályban, hogy a növények szerves anyagot nem tudnak felvenni, csak és kizárólag szervetlen.

Ezzel ki is lőttük a lehetőségeket.

De ha van a cserepes növényekhez általános tápoldatod (vagy még jobb a levéldísznövényeknek való), azt adhatod neki akkortól, mikor előjönnek a maradó levelek (a szikleveleket követően).

márc. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja. Ha nő a környezetedbe csalán abból tudsz csalánlés tápoldatot csinálni pár hét alatt. Utána 30-40%-esen hígítani kell és ha azzal locsolod nő mint állat.

https://www.youtube.com/watch?v=s30IXyU3rmI

márc. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
30-40 x esen kell hígítani (akartam írni)
márc. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen a a csalán áztatva szerintem is a legjobb ötlet erre a kérdésre. De a konyhai növényi hulladékokat ha komposztálod, az szintén jó tápanyagforrás, csak ezekhez idő kell. Jó szerves trágyákat lehet házilag készíteni.
márc. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!