Kezdőoldal » Otthon » Kert » A mellékelt képen a vetőmag...

A mellékelt képen a vetőmag csomagolásán színes négyzetekben lévő szimbólumok mit jelentenek?

Figyelt kérdés

[link]


Eddig nem igazán találkoztam ilyen jelölésekkel, ha valaki szakavatottabb, megköszönném a segítséget.


ápr. 3. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

18°C ??? tényleg sehol nem láttál még °C jelölést, vagy a 18-al volt gond?


Hónapok:

V = 5

VI = 6

X = 10


60X30 ültetési távolság


Elárulod, hány éves vagy?

Haverok 5-6-7-et mondtak, de mivel már írni tudsz én 8-nak tippeltelek :)

ápr. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Mivel évelő, szerintem a vetés május és legalább 18 fokos legyen a föld. Az októbert nem igazán értem. Talán akkor kell szétültetni. Az utolsónál pedig a következő évben a VI-ik hónaptól már szedhető.
ápr. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Nem vagyok szakavatott csak a párom szokott vetőmagokat használni, nyilván lesz aki kijavít ha nem jól írom.

Az első a napi hőmérséklet, 18°C körüli hőmérsékletben kell ültetni, vetni.

A második gondolom a magok vetési ideje - V., azaz május.

A harmadik a gondozása ideje (talán) - X., azaz kb. októberig.

A negyedik a növény helyigénye, kb. 30x60cm-es terület kell 1-1 növénynek.

Az ötödik a termés beérésének ideje - VI., azaz júliusban szüretelhető.

ápr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak akik valóban segítettek!

Igazából a kis gereblye-ásó jelölés volt, amivel leginkább nem tudtam mit kezdeni, főleg, hogy nem is mindegyik vetőmagon van rajta…na meg azért az a 18 celsius fok is olyan, hogy nagyon nem mindegy, hogy annyiban kell vetni, a talaj legyen olyan hőmérsékletű, vagy miután elültettem kell neki az a hőmérséklet. Régen ezek a jelek az emlékeim szerint valamivel egyértelműbbek voltak. Úgyhogy köszönöm a segítséget!

ápr. 4. 07:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Aki nem foglalkozik ilyesmivel annak ez nem annyira egyszerű
ápr. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!