Kezdőoldal » Otthon » Kert » Most költöztem kertes házba,...

Most költöztem kertes házba, miket lehetne most ültetni?

Figyelt kérdés
Szeretnek egy kis virágoskertet meg esetleg málnát epret, ha meg nem késő idén. Teljesen tudatlan vagyok, valami jo kis weboldalt/youtube videokat is ajánlhattok.
ápr. 5. 15:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor még szinte bármit lehet. Fákat ősszel érdemesebb, de ha odafigyelsz az öntözésre, akkor jó eséllyel megmarad tavaszi ültetés esetén is.

A virágzó tavaszi hagymákat augusztus, szeptember környékén érdemes.

A tőosztással szaporítható évelő növények is jobban szeretik az őszi időszakot, de ha cserépben veszed és kiülteted, akkor jó most is.

ápr. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az eper és a málna is a bimbókat hozza már, de ha tudsz még venni, lehet ültetni.

Az eper kicsi terméseket fog hozni, de kóstoló lesz, egy év alatt pedig nagyon szépen besűrűsödik, még ritkítani is kell majd.

A málna gyakorlatilag egész évben ültethető, de csak ésszel. Ha most ülteted, akkor vágd el a fás szárát 1 hajtás felett, hogy ne terheld túl. Ebben az esetben jövőre már lehet egy kisebb, de szép termésed, ha utánanézel a metszésnek meg hasonlóknak. Ha folytontermőt veszel, azon a második termés már meglesz, bár kis mennyiségben, de a fagyokig terem.

ápr. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Eper,málna még éppen mehet.Vetőmag pedig borsó,tök, cukkini,zöldbab de lassan lesznek palánták is
ápr. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!