Kezdőoldal » Otthon » Kert » Akadályozza a csemete fa...

Akadályozza a csemete fa növekedését, új ágak kialakulását, ha vannak kiszáradt ágak, amelyeket nem nyestek le?

Figyelt kérdés

Van egy csemete citromfám es ma láttam, hogy mintha nem nőne, es akkor láttam, hogy a 3 ága közül 2 el van száradva, habár tavaly ősszel megnyestem a fát, es tavaly nagyon gazdagon virágzott, szinte szemmel láthatóan növekedett, rengeteg új virag es levél jött elő naponta.

Mikor jött az ősz es lehullatta a leveleit, akkor megmetszettem.

Azóta egyik oldalága februárban, amelyik zöldes, az nagyon elkezdett rügyezni, nőni, levelezni, szinte 3 centit nőtt naponta. Másik két metszett ág szaraz barna volt, akkor lattam, hogy elhaltak. Levágtam azokat is. Így maradt az egyre vastagodó zöldes törzse, es az egeszseges oldalág.

Tavaly nagyon szep volt mert 3 főága volt es szív alakban nőttek a levelek es oldalágak.

Bennt tartom a nappaliban, kap megint tapoldatot most tavasszal es rendszeresen öntözve van, ásványvizzel ami megmarad es mar nem buborékos.

Lehet azert nőtt csak egy ág mert a masik kettő ami el volt szaradva, akadályozta a növést ? Mert 3 ágba oszlott a törzs


ápr. 7. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:

A száraz ág hogy tudna akadályozni bármit is? Az kb. olyan, mint ha rajtad van egy póló vagy egy szemüveg. Egy élettelen valami.

Az ágak azért száradtak el, mert a nappali nem alkalmas a citromnak. Legalábbis, ha fűtöttél rendesen. Egy világos és hűvös hely kellett volna a tél folyamán.

ápr. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hogy akadályozza az új ágak kinövését mert foglalják a helyet
ápr. 8. 09:07
 3/4 anonim ***** válasza:
A száraz ágak mellett korlátlan hely van.
ápr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nincs korlátlan hely, mert csemete fa es a szárából 3 ág nőtt ki, amiből 2 száraz lett
ápr. 8. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!