Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nem nőnek tovább a...

Jakob kérdése:

Miért nem nőnek tovább a paprika palántáim?

Figyelt kérdés
Magról ültettem paprikát. Rövid időn belül ki is keltek, de valamiért kb 1 cm-nél tovább nem akarnak nőni. Márkás palántaföldbe vannak, a hőmérséklet nem megy 20 fok alá (jelenleg még bent vannak a lakásban), rendszeresen öntözöm, de valami nem jó. Sajnos tavaly is így jártam. Kb. ilyen szinten megrekedtek és így is maradtak. Nem száradtak el, de maradt a méret.

ápr. 14. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elfogyott a táperő.
ápr. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam. Most próbálom öntözni őket tápoldatta, hátha. Csak furcsa, hogy a dedikált palántaföldben nincs elég.
ápr. 14. 19:57
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A palántaföldnek az a lényege, hogy nem nagyon van benne tápanyag. Ezt pótolni kell. Palántaföldben nekem se fejlődtek sehová, már vagy 15 éve csak virágföldet használok.

Milyen márka?

De lehet agyonöntözés is, a gyökerek esetleg nem bírják.

ápr. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Florimo. Legutóbb OBI-ban valami saját márkás földdel próbálkoztam hasonló eredménnye. Akkor azt hittem, hogy az a gond. Öntözni úgy szoktam, hogy mindig nedves legyen a földjük. Amúgy ez valamelyik nagyon tenyésztett, rettentően csípős fajta. Lehet, hogy ez kicsit érzékenyebb, mint a hagyományos paprika.
ápr. 15. 20:16
 5/9 anonim ***** válasza:

A Florimo pedig nem annyira bóvli márka, én is használom a virágföldjeiket 10-15 éve. De a palántaföldet még nem próbáltam, nem láttam okát külön venni.

A saját oldalukon ezt írják róla:

"Pikírozáskor, kiültetéskor a növénynek megfelelő táptalajba ültetését javasoljuk, majd kezdjük meg a növénytípusnak megfelelő tápanyagellátását."

Mivel már pikírozáskor másik földet javasolnak, nem ugyanezt, ebből nekem úgy tűnik, nem hosszú távra tervezik, csak arra a 2-3 hétre.

Bár írják összetevőként a marhatrágyát és a műtrágyát.

Ha a felszínt tartod mindig nedvesen, az bizony túlöntözést jelent. Ilyesmire nincs szüksége a növénynek. Sőt, az a helyes, ha a felszín szinte mindig száraz, csak a mélyebb zónák nedvesek. (Ez főleg alulról való öntözéssel megoldható.) A száraz felszínnel a palántadőlés nevű betegséget is könnyebb megelőzni, hűvösebb körülmények közt.

Az edény egyébként milyen? Hátha itt is van valami probléma. Esetleg pár fotót is mutathatnál.

ápr. 16. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem találom, hogy hogy lehet képet feltölteni :-) Én még falun nevelkedtem, maradtam a régi megoldásnál. Tejfölös/kefíres pohárban, alul lyukasztva, egyesével elvetve a magok. Nem vagyok negatív, de általában én vonzom a bajt. Mindig sikerül olyan dolgokat előhoznom, amit más még nem látott :-D
ápr. 17. 21:32
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]

Jobb oldalt Choose, betallózod, és a kapott linket teszed ide.

ápr. 18. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Remélem ez lesz az :-)


[link]

ápr. 18. 21:04
 9/9 anonim ***** válasza:

A föld tetején lévő fehér kiválás valószínűleg vízkő. Ami - ilyen rövid idő után - arra utal, hogy kemény vízzel öntözöd. Ami nem tesz jót a növényeknek. Főleg, hogy túlöntözöd. Mivel a paprikák gyakorlatilag semmit nem párologtatnak, így heti egynél gyakrabban nem kellene öntözni. Tejfeles pohár esetén nyugodtan lehet alulról is öntözni. Az enyéimnél szinte folyamatosan száraz a felszín, csak néha sikerül annyira túlöntözni, hogy alulról felázva még a föld teteje is nedves legyen.

Mindegy, próbáld meg tápoldatozni, hátha az is segít.

ápr. 19. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!