Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van karácsonyi kaktuszod?...

Van karácsonyi kaktuszod? Milyen színű a virága? Tudod pontosan mi a neve a hibridednek? Hol vetted?

Figyelt kérdés
Karácsonyi kaktusz gyűjtő vagyok, minél több félét szeretnék gyűjteni. Jelenleg 4 van, de kettőt még várok postán. Van pirosam, fehérem, ciklámenem (ezek most virágoznak) és sárgám(ezt most vettem, még nem virágzik, majd csak jövőre), és egy narancssárgát és egy lilát várok a postán. Van képem is, ha meg szeretnétek nézni. Nektek van képetek a virágotokról virágzás közben? Megnézhetem?
2010. nov. 16. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! 2 ciklámenem van, az egyik hatalmas, a másik - bár ugyanannyi idős és mindent ugyanúgy kap - satnya, de minden évben virágzik tavasszal és ilyenkor télen is. Volt egy fehérem és egy narancsszínűm, de azok nem bírták nálunk. Pedig a narancs az valami álomszép, gyöngyházasan csillogó virágú volt! A fehér szép volt, de nem fogott meg különösebben.

A nevüket nem tudom, nem "tudományos alapon" gyűjtöm őket, csak úgy kaptam őket, ill. vettem is az auchanban, egészen kicsi méretben. Képem sincs róluk, de azért szeretem őket :).

2010. nov. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy válaszoltál, én megosztom veled a képeket:

3 éves rózsaszín (nevét sajna nem tudom, de már keresem a könyvemben, van egy könyvem a hibridekről):


[link]


Sajna elvesztettem a nevét, rajta volt egy papíron:(

[link]


Alke:

[link]


jetset és liberty joanne:

[link]


A yellow queen-em képe homályos lett:D

2010. nov. 20. 08:49
 3/3 A kérdező kommentje:
Tavaly több virág volt a ciklámenen. Nem tudom, hova raktam a képét. A piros és fehér egy évesek, ilyentájt vettem őket és csak a piros virágzott, mert bimbósan küldték.
2010. nov. 20. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!