Kezdőoldal » Otthon » Kert » A fűmagok elszórása után...

A fűmagok elszórása után mikor lesz szép, dús gyepem, amire már bátran rá lehet menni? Kb mennyi idő?

Figyelt kérdés

Esküvőnket jövő nyár végén szeretnénk megtartani a kertben. Idén nem tudok füvesíteni, de jövő évben, ahogy vége a fagyos időszaknak, egyből füvesítenék. Augusztus végére milyen lesz a füvünk?

Köszi


2011. szept. 7. 19:50
1 2
 1/14 dirtboy ***** válasza:
100%
addigra tökéletes lesz,arra figyelj hogy benne legyen a földbe rendesen a mag meg egy darabig locsolni kell sűrűn,utána ha már kijött és vágáshosszba van hiába kis gyenge vékonyka de vágni kell mert attól fog megerősödni gyorsan.
2011. szept. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
:) úh, köszönöm... ! Idén szerettem volna ezt a procedúrát lebonyolítani, de még jelen pillanatban a ház nincs kész, addig pedig nem akarok füvesíteni...Úgyis csak össze lenne taposva.
2011. szept. 7. 20:23
 3/14 anonim ***** válasza:

Viszont a talajt szerintem érdemes elmunkálni, aztán ami gyom kijön, azt írtani, beállítottság szerint kapával vagy vegyszerrel.

Én utoljára ezt csináltam, egy hónappal a fűmag elszórása előtt. Ami gaz azidő alatt kijött kiszedtem, így nem rondított bele a fűbe.

Persze érdemes a fűmagnak is utánanézni, a tipikus "sport" fedőnevű keverék pl. tartalmaz elég sokmindent, hogy "taposásálló" legyen.

2011. szept. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Akkor most még ősszel érdemes lenne legyomirtózni a területet? Mert őszintén szólva, elég sok a gaz. Vagy inkább hagyjam, mert télen úgyis elfagy nagyja, és majd csak tavasz elején, mikor kihajt, akkor irtsam le?
2011. szept. 7. 21:08
 5/14 Salx Narval ***** válasza:
Az attól függ, hogy mit szeretnél, sima füves udvart, vagy pedig igazi pázsitot.Ha ez utóbbit, akkor már most érdemes nekiállni a gyomirtásnak, talajegyengetésnek.Egy kis segítség a füvesítéshez. [link]
2011. szept. 8. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Szerintem érdemes kiglialkázni mindenféle képpen.A kertész szerint az őszi fűvesítés a legjobb.
2011. szept. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igazi pázsitot szeretnénk...

Azért kérdeztem, h érdemes lenne e most gyomirtózni, mert van egy ismerősöm, aki váltig állítja, felesleges, ugyanis már elszórták a gyomok a magjaikat..a tövük télen elfagy, de a magokból tavasszal ismét kihajt mind.

Igen, jó lenne ősszel füvesíteni, de mint írtam, az építkezés miatt ez nem fog menni. Jövő ősz meg már késő, mert aug. végén lesz az esküvő. Addigra mindenképpen szeretnénk szép, dús gyepet.

2011. szept. 8. 10:42
 8/14 A kérdező kommentje:
Pázsitot :)
2011. szept. 8. 10:42
 9/14 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés. Ti milyen fűmagot ajánlanátok? Ami tényleg elég dús, puha szálú, sötétzöld, tűri a szárazságot. Néhány szomszédnál látom azt, hogy miután végigmentek a füvön fűnyíróval, egészen sárga lesz a fű.. Talán túl rövidre vághatja? Mert a vágás előtt még szép zöld.
2011. szept. 8. 10:45
 10/14 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy a talaj az egész területen feketeföld.
2011. szept. 8. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!