Kezdőoldal » Otthon » Kert » Akinek kutyája van ÉS szép...

Akinek kutyája van ÉS szép kertje/udvara, az hogy csinálja?

Figyelt kérdés

Tele lett a bocskorom azzal, hogy idejár a környék összes kandúrja, minden megjelölnek, össze...nak, kikaparják a virágot, tele van macskapiszokkal az egész virágos kert.

Direkt kis kerítést tettem köré, hogy a gyerekek ne menjenek bele, a labda se menjen oda, az udvar többi része füvesítve van, egyedül a terasznál szerettem volna kis virágoskertet kialakítani.

Beszereztünk egy kutyát. Azóta nincsenek kandúrok.

Ellenben a kölyökkutya megy a virágoskertbe, lefekszik a virágokra, a tavasszal ültetett rózsákat, a liliomokat, kardvirágokat tőből törte le, a krizantém lerágva, a kutyapiszkot természetesen összeszedjük. De amit elér, összerág, fél centis papírfecnikkel borítja be az udvart, amit nem ás ki, azt eltiporja.


Egyszerűen megőőőőőőrülök!!!

Soha nem lesz szép kertem?

Van olyan növény, amit a kutyával EGYÜTT lehet tartani, és jól néz ki?

Esetleg esélyem van rá, hogy felnő a kutya és lehiggad?


Sok helyen van kutya és virág is, valahogy biztosan meg lehet oldani.


Ui: a kutyát neveljük, valahányszor rajtakapjuk a kertészkedésen, leszidjuk, meg is tanulta, hogy ezt csak akkor, ha nem látjuk, pl. éjszaka.


Elsősorban növény tippeket várok, mit ültethetnék a kertbe, amit nem tesz tönkre egy mozdulattal a kutya.

Esetleg hogy tarthatnám távol, megkötésen kívül.


2011. szept. 11. 07:48
 1/8 anonim ***** válasza:

a kutyát meglehet nevelni hogy éjszaka se csinálja, a miénk olyan aranyos volt, a veteményes ágyások között közlekedett a kisúton kizárólag és semmit nem rágott meg soha :) kakálni is csak a füre kakált, soha nem a kertbe vagy a betonra. szóval csak idő kérdése :)

én az éjszakai után is megbüntetném, nemhülye aza kutya, emlékszik még micsinált éjszaka :D

2011. szept. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

MINDEN kutyás szakkönyv és szakértő azt mondja, hogy csak azért lehet büntetni, amit épp csinál, utólag nem.

Egyébként tudja, hogy nem szabad, ha meglátom, leszidom. Tehát akkor csinálja, ha alszunk, dolgozunk, de volt már, hogy csak a boltba ugrottam le, jövök be a kapun, és akkor ugrik ki a kiskertből.

Térdig ér a kerítése, így is alig látszik a virág, jóformán csak mi látjuk a teraszról, aki elmegy a járdán, csak egy kerítést lát.

2011. szept. 11. 08:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Vegyetek neki játékokat ami leköti a figyelmét. És sétáltassátok/futtassátok meg este, hogy elfáradjon.


Unalmában is rághat (ti nem vagytok éjjel vele, hát akkor feltatlálja magát), ezért kell a játék és a kimerítő futtatás.

2011. szept. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
én tudom h aztmondjak h nemszabad buntetni azert amivel nem kapjuk rajta (pl éjszakai rombolás) de a tapasztalat azt mutatja hogy igenis hatásos. odamentunk vele a tett szinhelyére, aztán mondtuk neki, hogy hát micsináltál, rosszvoltál. nem bántottuk csak mondtuk neki. látszott rajta hogy szégyelli magát, bujt el :D tudta ő miről van szó, nagyonjol. aztan meg is szunt ez, bár kikell nőnie a kölyökkorbol, utána sokkal könnyebb lesz vele,
2011. szept. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Remélem, hogy könnyebb lesz, ha felnő.

Amúgy kezdem kétségbe vonni, hogy a kutya okos állat. Vettünk neki marhabőr műcsontot, direkt rágni. Első dolga volt elásni ínséges időkre. :(

2011. szept. 11. 10:47
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor lesz vele könnyebb ha felnő, ha tanítva lesz.


A mi kutyánk lakásban van tartva. Hidd el, nem ájultam el az örömtől amikor a párom hazahozta a gyerkőcnek, sokkal inkább megrémített hogy hogy fog kinézni a mi tiszta rendezett otthonunk. Igaz, kisméretű fajta, de akkor is.


Hááát az őrület határán voltam amikor egymás utánban tett tönkre mindent, falburkolót szétrágta, a falat kikaparta és azt ette..., új bejárati ajtót rakattunk és amit körbe bevakolta körülötte azt minden nap kikaparta és azt minden nap javítani kellett, a virágaimat megette, a virágfölddel be volt terítve a lakás mire hazaértünk, az újságokat miszlikre szabkodta...szóval kész téboly volt. Már-már azon gondolkodtunk a férjemmel hogy ez aztán már nem mehet tovább megy a háztól.

Nem volt szivünk azért megválni tőle, és a párom bevetett egy cselt, erőspaprikával bekent a lakásban minden olyan részt amihez előtte előszeretettel "nyúlt" hozzá. Előtte persze megszagoltatta az erőspaprikás kezét hogy vajon mit szól hozzá... prüszkölt, rázta a fejét és elfutott. Na, ez a módszer nálunk nagyon bevált. Azóta mintakutya! Semmit nem szed szét, biztos van egy-két kellemetlen élménye :-)

A saját játékain éli ki az unalmát :-) Azokat lyukassá rágja, mindegy azt könnyebben cseréljük mint pl. a szekrényajtót :-)

2011. szept. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
bevakolta=bevakolták
2011. szept. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 hell-ikon ***** válasza:

Ha _csak_ a macskák miatt vettél kutyát, s nem azért mert egyébként is szerettél volna, akkor azt javaslom inkább ajándékozd el jó helyre, ismerősnek, mert ez így neked is (és majd neki is) kínszenvedés lesz hosszú távon.


Egyébként mennyi idős a kutya?

Ha nagyon fiatal még (mondjuk 3-4 hónapos) akkor ez még teljesen normális viselkedés nála. Az éjszakai ramazuri utáni büntetést én sem javaslom. Mert bár úgy tűnhet, hogy tényleg tudja miért kapja a szidást, valójában csak a hangsúlyra reagál, de azt nem fogja tudni, miért kapja.


Egyébként majd számíthatsz fogváltáskor is ilyen szétcincálom időszakokra, még ha most valahogy sikerülne leszoktatni.

Egyébként pedig foglalkozni kell a kutyával rengeteget, lefárasztani, hogy ne legyen kedve, energiája éjszaka trimbolni. Ez lehet játék, tanítás, hosszú séta v. ezek vegyesen.


Ásás szempontjából a fajta sem mindegy, hogy milyen. Ha valamilyen terrier féle v. keverék kotorék eb, akkor nagyon csúnyán sikerült beválasztani, mert ezeknek lételemük az ásás.

2011. szept. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!