Kezdőoldal » Otthon » Kert » Törpe cukorsüvegfenyőm fokozat...

Törpe cukorsüvegfenyőm fokozatosan elszárad. Hogyan menthetném meg?

Figyelt kérdés
Karácsonyra vettük, az árus azt tanácsolta, h tavaszig tartsuk a lakásban, tavasztól őszig pedig kint. Kb egy hónap utá gyönyörű, élénkzüld, kb kétcentis rügyeket hozott, de mostanra többnyire már ezek is lekonultak, barna tűleveleit hullatja. Valósínűleg nem volt jó ötlet a lakásban tartani, de attól tartok, hogy ha most kitenném a teraszra (pesti lakás, nincs kert, csak terasz) akkor megfagyna a hirtelen hőmérsékletcsökkenéstől. Mit tanácsoltok?
2011. márc. 2. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:
A cukorsüveg nagyon szereti a párás mikroklímát, szerintem itt azzal lesz a baj. Még odakint is előfordul, hogy megtámadják pl takácsatkák, mert nincs elég pára (nálunk táblán is történt már ilyen, de kiheverték). Öntözd rendesen, biztosíts neki megfelelő párát, s talán túléli. Reménykedjünk.
2011. márc. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A másik, ami eszembe jutott, nem kellően nagy földlabdával emelték ki (ami gyakran előfordul, ha karácsonyfának szánják, hogy beleférjen a konténerbe), így nem volt elég gyökere-hajszálgyökere, na ez esetben nem sokat tudsz tenni...
2011. márc. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én kint teleltetem őket cserépben, még csak nem is takarom vagy süllyesztem a földbe őket, és semmi bajuk.

Nem lakásba való.

A tiédnek szerintem kevés a FÉNY.

Ha most kivinnéd akkor "megfázna", mert idő kell neki, amíg alkalmazkodik a nagyobb hidegekhez.

A helyedben nappal kivinném (kezdetben csak 10 fok felett).

És a lakásban se legyen több, mint 15fok és persze sok fény.

A páratartalomra tapasztalatom szerint nem érzékeny.


Amatőr kertész.

2011. márc. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kötekedés, de tapasztalat ide, tapasztalat oda, tény (tény!), hogy a száraz környezet kedvez a takácsatkák elszaporodásának. Ez nem képez vitaalapot.

De inkább reménykedjünk a növény túlélésében. Egyébként valóban nem szobanövény, de ugye ez már késő bánat, hiába mondjuk s nem is segít, hogy hiba volt bevinni.

Mindketten másik oldalról vizsgáljuk a problémát. De azért adok egy zöld kezet.

2011. márc. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszönöm a válaszokat. A földlabda valóban jelzés értékű volt csak, de a megvétel napján átültettem, ez láthatóan nem viselte meg, sőt. Enyhébb időben elkezdem "kiszoktatni", néhány héten át, aztán végleg kiteszem a teraszra, hátha új erőre kap. Ha 15-16 fok lenne a környezetében, akkor sajnos mi is annyiban élnénk, mert a konyhában lakik :(. Most már tudom, hiba volt az árusra hallgatni, azóta sokan mondták, h pár nap után még simán kitehettem volna, de ez már késő bánat, most próbálom valahogy éeltben tartani szegényt... Sokat öntözöm növényi tápszeres vízzel, remélem, az jót tesz neki.
2011. márc. 3. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!