Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van igény kertészekre?

Van igény kertészekre?

Figyelt kérdés
Eszembejutott egy kertészeti vállalkozást csinálni, csak nem tudom mennyire van rá igény. A tevékenység az kertépítés, fenntartás, meg ilyenek lennének, és inkább megánszemélyeknek. Van valakinek tapasztalata?
2011. márc. 27. 08:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha jó áron csinálod, akkor biztosan van. Például amikor idősebb lett, nagymamám is kénytelen volt egy fiatal srácot "felvenni", hogy segítsen neki rendben tartani a kertet.
2011. márc. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát igen, vagy nagyon pénzes ügyfeleket célzol meg extra szolgáltatásokkal, luxus színvonalú tervezéssel (tetőkertek, mediterrán teraszok, japán kertek, tavak, stb.) és kivitelezéssel, vagy az átlagembereket a hétköznapi kertgondozással (füvezés, fák metszése, kártevők esetén tanácsadás, permetezés, stb.), esetleg olcsóbb kert tervek készítésével, kivitelezésével. Igen, lenne rá kereslet. Nekünk is van kerti "segítőnk", aki szakszerűen megmetszi a fáinkat, rózsáinkat, amikor betegeskedett a sövényünk, megmondta, hogy mi a baj és mit kell tenni vele, elültetett egy azóta álomszéppé serdült tujasövényt (ismerősök közül többen maguk ültették és sok növényük elpusztult, nekünk egy kivételével mind megeredt, szóval megérte fizetni a munkáért), még az orchideáink gondozásában is adott tanácsokat, stb. Persze, nem engedhetjük meg magunknak, hogy rendszeresen jöjjön, de évente 2-3x el szoktuk hívni.
2011. márc. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia

Van rá igény, csak nem tudják megfizetni annyira, elindulni piszok nehéz. Sok ember arra gondol, hogy egy kertészeti vállalkozáshoz elég egy kapa, ásó meg egy fűnyíró.

Pedig ehhez kell rengeteg szerszám, autó, és sok szaktudás. Anélkül semmit nem ér az egész.

Az emberek abba sem gondolnak bele, hogy mennyi munka van egy-egy kerti feladat elvégzésével, mert a fele munkát nem ott helyben, hanem otthon, vagy a telephelyeden végzed szinte és ebből ők semmit nem látnak, viszont enélkül nem lenne minőségi a munka. És ha nem csinálták még soha életükben, nem gondolnak bele, hogy a szerszámokat újítani, javítani, a gépeket szervizelni, az autót folyamatosan karbantartani szükséges. Alkalmazottakat fizetni, esetleg bejelenteni kell. Azt hiszik, hogy az olcsó fűnyíró is ugyanúgy vág, és egy olcsó szerszámmal is ugyanazt a munkát el tudod végezni.

Eleinte nagyon nehezen fog beindulni, mert akármilyen jól csinálod, a nagyobb munkákat nem te fogod megkapni, ha nincs ismertséged. A kisebb munkákért pedig nem fogsz annyi pénzt kapni, hogy egyből az első két évben megérje.


Én is ezt csinálom, tudom mi a helyzet :) De ha majd aktuális lesz, esetleg meg tudunk beszélni egy két dolgot.

2011. márc. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Igény van csak nem vesznek fel :D

Én is gondolkodtam saját vállalkozáson de pénzben lehetetlenség,így marad a munkanélküliség 20 évesen :( :S

2011. márc. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Igen, tisztában vagyok vele, hogy, nem olcsó beindítani, mert ezek a gépek nagyon drágák, de egyelőre még nem is aktuális, jelenleg pénzügy-számvitelen vagyok és már nagyon nem érdekel, csak legyen meg a diplomám, de mellette agyalok, hogy milyen vállalkozást lehetne indítani. Amúgy inkább kertépítésbe gondolkodtam, például, ha valaki frissen építkezik és van egy üres placc a kertjében, akkor azt berendezni.Csak ugye ehhez nem ártana valami végzettség is, mert 20 évesen még nem tudok annyi mindent, csak szeretem csinálni, meg érdekel :)
2011. márc. 28. 13:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Elötted szóló vagyok.

Ha érdekel valami bővebben akkor nyugodtan írj privit.


Igaz nemrég végeztem Én is de van egy s más mihez értek ezzel kapcsolatosan.

2011. márc. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!