Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ismered a galagonyafát? Van...

Ismered a galagonyafát? Van neked is? Szereted?

Figyelt kérdés

Ajánlanád kiskertbe? Mekkorára nő meg és mennyi idő alatt?

A gyümölcsét mire használod? Ha megérik, akkor lepotyog, és összeken mindent? A madarak szeretik? Mindent szeretnék tudni róla, mert most készülünk kertet építeni.

Köszönöm a válaszokat!!


2011. ápr. 2. 15:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hogy melyik galagonyára gondolsz pontosan, nem tudom, de vannak nagyon szép fajták belőle.

Alapból nem nagy fa, olyan 4-5 méteresre nő meg általában. Egyes fajok ágai nagyon sűrűn nőnek, ezeket ritkítani érdemes, hogy szép fát kapjunk.

A terméséből lehet lekvárt is főzni, az ágvégekből, virágjából gyógyteát készíteni. És a madarak is szeretik.

Nem nagyon ken össze mindent, de út fölé nem ajánlatos rakni, inkább szoliterként a kert közepén kell ültetni, mert messziről mutat igazán.

2011. ápr. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Végre valaki! Nagyon köszönöm!

A cseregalagonyára gondoltam. Úgy olvastam, hogy minden évszakban szépen díszít, és a lombja elég sűrű.Nekem ez azért fontos, mert két okból ültetném: egyrészt díszítésre ( a nóta is azt mondja:izzik a galagonya ruhája), másrészt takarásra. A szomszéd a kerítéstől 6 m-re épített, és a tetőtérben felénk nézve kétszárnyú ajtót rakott.Ebből a ránk látást szeretném lezárni.

Mit gondolsz jó erre a cseregalagonya? Mennyi idő alatt nő meg? És hát a madarakat is kedvelem,hátha nekik is jó hely lenne.

2011. ápr. 4. 06:18
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt tudom, hogy amikor virágzik a galagonyafa, az gyönyörű! Persze ősszel is szép bogyósan.

De megnő az olyan magasra, hogy 2.emeleti ajtó felől takarjon???

(Fú én tuti beültetnék három akácfát jó szorosan egymás mellé, az elég gyorsan nő és magasra, és mikor virágzik szuper az illata, jó tudom nem egy őshonos növény, mindegy. És az elé a galagonyát is tennék, a szomszéd meg elmehet kekszet kapálni. :-) )

2011. ápr. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Akácfát? Hm..Erre még nem gondoltam, de miért ne?

Esetleg más ötlet? Gondoltam még a leyland ciprusra, de még azt sem tudom eldönteni, hogy lombhullató vagy örökzöld legyen.Mivel a kert leglátványosabb helyére kellene, ezért fontos, hogy dekoratív legyen.Ezért gondoltam a galagonyára.

2011. ápr. 5. 18:53
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ezt jó, ha megnézed: [link]
2011. ápr. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Jó, az akáccal azért óvatosan! Csak a helyedbe képzeltem magam és azért ajánlottam. Engem roppantul dühítene, ha a szomszéd díszpáholyt csinálna magának, és teljes rálátása lenne az udvaromra. Úgyhogy tuti valami olyat ültetnék, ami az ő házánál is nagyobbra nő, és az akác iszonyú magas tud lenni, ugyanakkor embermagasságban elég kis helyet foglal, így lehet alacsonyabb fát vagy bokrot esetleg futórózsát a közelébe ültetni.


És a virágjának tényleg annyira jó illata van, ehető is, imádom... A madarak és méhek is szeretnek rajta...

Viszont hátránya, hogy tüskés. És hogy a levelei ősszel pici darabokra esnek szét, nehezebb összegereblyézni, mint egy nagylevelű fa leveleit.

2011. ápr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja még az orgona jutott eszembe. Árnyékos helyen elég magasra megtud nőni.
2011. ápr. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%

Szomszéd "ellen" alternatíva a vadringló, ami évi fél m-t is nő, sűrű, szívós, ha akarod később beoltod, de a kis piros bogyótermése is ehető, vagy lekvárba főzhető, amiből 5 év után kezd termelni. Később tüzifa állandó forrása mint fa.

Legjobb 3-4 tövet egymástól fél-fél m-re ültetni.

A másik a tüztövis, ami olyan sürü bozóttá nő, hogy szinte szobrokat lehet belőle faragni, összel gyönyörü narancsszin- fürtökkel lesz tele, de ha nem vigyázol téged is benő, olyan agresszív, gyöktörzses, futóindás, kegyetlenül szúr.

2011. ápr. 6. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket! Ez a Palkovits kert honlap nagyon hasznos!

Orgona van a másik szomszédtól átnyúlva, tűztövisem nekem is van, valamilyen fát szeretnék, ami elég sűrű lombú, és dekoratív.És hát 5-6 m magasra viszonylag gyorsan megnő, de ne legyen óriás! Ezért gondoltam a galagonyára, de erre felénk még nem láttam, nem is nagyon tudom, hogy milyen, csak olvastam róla.

2011. ápr. 6. 08:12
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Nekem van cseregalagonyám és egybibés galagonyám is. Mindkettő gyönyörű. Az előbbi szép rózsaszín virágú, a második hófehér virágözön, utóbbinak nagyobb és szebb a levele és nagyobb a termése, ami ha lepotyog sem "maszatolódik". Én azért nem ajánlanám a cseregalagonyát, mert nem nagytermetű fa, míg a másik jóval nagyobbra nő. Én vagy a mezei juhart ajánlanám, vagy a platánlevelevelű juhart, ha szeretik a helyüket nagyon gyorsan nőnek megfelelő tápanyag és sok víz mellett, de ez mindegyik fára igaz. Anyukáméknál a mezei juhar 3 év alatt szó szerint hatalmasra nőtt. Még egy fát ajánlanék, ez pedig a japán díszcseresznye, gyönyörű rózsaszín virágokkal és a mérete is jó, nem túl kicsi, nem túl nagy. Mindegyik fát "ismerem", mindegyik csodálatosan szép a kertemben. Az orgona tényleg gyorsan nő, de szerintem nem nő akkorára, hogy a szomszédok nem lássanak be.

Még egy megjegyzés: ha sövénynövény érdekel, "szomszéd" ellen A csodasövényt ajánlanám, ezt telepítettem, gyönyörű! Tényleg megnő 2-3 év alatt 3 méteresre, egy baja van, hogy nem örökzöd!

Még egy megjegyzés: a csregalagonya tüskés, míg az egybibés galagonya nem.


Remélem tudtam segíteni.

2011. ápr. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!