Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerti medence, kisgyerekek...

Kerti medence, kisgyerekek fürdenek benne. Kérdéseim lennének a tisztítással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

1,Ha kiveszem az úszó adagolót amiben a klórtabletta van, azonnal használhatják?

2,Algaölő után mennyivel lehet belemenni???

3,És hol tudok venni olyan mérőt ami méri a ph-t és a klórt?

4,Ph Mínus használata után másnap reggel fürödhetnek benne??

És ti hogy csináljátok a tisztítást, fertőtlenítést? milyen gyakorisággal, milyen mennyiségben? 3 köbméteres a medence.


2011. júl. 12. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kötözködni akarok, de strandra sem szoktak menni a gyerekeid? Mert annyira ügyelsz,hogy ph meg minden, de ha tudnád mit raknak a strandi medencékbe....

Nekünk benne van klórtabletta. Ki sem merném venni!:)) Algaölőt hetente egyszer vagy kétszer öntünk bele kb. 2 dl, melegtől függően, és heti egyszer porszívózzuk!

16 köbméteres a medencénk egyébként. Én babát várok, lassan két hónapja fürdök benne, semmi bajom nincs, de barátnőm 8 hónapos kislánya is elég sokat volt már benne, neki sem. Pedig nem nézünk ph-t, csak beleöntjük,amit muszáj és igyekszünk tisztán tartani!

Ja és ugye fontos a vízforgató,mert anélkül a vegyszerek nem sokat érnek. Mi pl. tegnap délben beleöntöttük és kb. 3-kor már babástól fürödtünk is benne!

2011. júl. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nálunk rettentő savas a víz, és olvastam, hogy a klór nem fejti ki rendesen a hatását savas vízben, hát ezért fontos a ph.

Egyébként a kis kötözködésedet eltekintve hasznos volt a válasz.

De járunk strandra, ettől független még nem tudtam, hogyan kell alkalmazni a fertőtlenítő és tisztítószereket a vízben. Hisz amiket én vettem egyikre sincs ráírva, pl az, hogy a klór úszó adagoló mellett simán benne lehet lenni a vízben.

2011. júl. 13. 11:23
 3/7 anonim ***** válasza:

A strandot azért írtam, mert ha tudnád, hogy ők mivel tartják tisztán a vizet, lehet,hogy te be sem engednéd a vízbe!

Nekem az egyik barátom egy nagy strandon marketinges, felajánlotta,hogy hoz az én medencébe olyat, amit ők tesznek. Miután elolvastam minek a keverék, inkább nem kértem!

2011. júl. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Oké. :D

Akkor konkrétan az úszó adagoló mellett amibe a klór van nyugodtan fürödhetnek????? Végülis kiveszem fürdés előtt közvetlen, hogy ne legyen a játékszerük, de benne lehetne ugye jól értelek?????

De most jönnek át szomszéd gyerekek és nem hiszem hogy ilyen szép tiszta fog maradni, gondolom jobban kell majd odafigyelni.

2011. júl. 13. 12:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze,hogy benne lehetnek! Ha végeztek úgy is lefürdeted őket.

Ilyen melegben inkább az algára figyeljetek. A miénk most jobban algásodott ezekben a nagy melegekben, így több algaölőt kellett belerakni!

Mekkora egyébként a medence?

2011. júl. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

3,5 köbméter. 20 mgos tablettát vettem bele. Egyelőre kettőt tettem bele kezdésnek.Pár napja lett csak felállítva. Nem igazán vagyok jártas medence ügyben, senkinek nincs a környéken. Vagyis van egy de az sz@rik a tisztításra.

Lehet este akkor ontok bele algaölőt, még az nincs benne. Csak a ph minusz meg egy fél klór oldódott fel eddig.

2011. júl. 13. 12:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Már 2 nyáron használtuk a medencét (3,6 m átmérőjű).

Soha nem mértünk Ph-t és szerintem nem is kell.

Azt rögtön fogod látni és az orroddal érezni, ha nem stimmel a víz.

Egyébként a tabletta benne maradhat, mi a hűtőben használatos szagtalanító kis kosárkájába raktuk, a tabletta fokozatosan oldódik, úgyhogy nincs vele gondod.

Algaölő - jól írta az első hozzászóló - hetente 1-2 alkalommal.

Nekünk bevált: egy kb. 80x140 cm-es muszlin kendőt használunk víz szűréséhez, igaz, két emberes... de nagyon megéri !!!!

Fogjuk a két végét függőlegesen, kifeszítve és többször átmegyünk vele a medence vizén. Próbáljátok ki, mennyi mindent átszűr, és nem rohad a vízbe a sok bőrváladék, bogármaradvány.

Tanácsos még ... (nekünk manuális van) ... időzítőkapcsolót beiktatni. Napi 2x megforgatja a vizet ... és nincs vele gondunk.

2012. jún. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!