Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell kiirtani ezt a...

Hogyan kell kiirtani ezt a bokrot?

Figyelt kérdés

A házunk előtti a vízelvezető árkot úgy 15 éve anyuék körbeültették valamilyen bokor félével. Nem tudom a nevét, de valami jukka szerű. Mindenesetre találtam róla képet a neten. Íme:


[link]


A képen legelöl lévő alacsony bokor az, hosszúkás pálma szerű levelekkel, amiknek a vége tűhegyes.

Anyu azt mondja ennek nem elég, hogy kiásom a gyökerét, mert ugyanúgy kinő pár hét múlva. Nem próbáltam még ki, így nem tudom, hogy tényleg így van-e. De ha így van, akkor hogy irthatom ki? Ha valamit tudtok javasolni, lehet hogy alkalmaznám is egyből a kiásásnál, hogy biztosra menjünk. Nem akarunk a helyére semmit se ültetni, úgy hogy jöhet drasztikus megoldás is.

Előre is köszönöm a tanácsokat!


2011. aug. 2. 23:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

1. kiásod, és mikor elkezdenek nőni a kicsik, akkor forró vízzel locsolod - macerás és hosszadalmas

2. kiásod, aztán ha elkezdenek nőni a kicsik, jöhet a Total - ez mindent kivisz: [link]

2011. aug. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A Glialka is sokat segít. Én sövényt "nyírtam" ki vele tavaly. Nemis hajtott ki többet azóta se.
2011. aug. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
*nem is* boccs!
2011. aug. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

[link]


A meadallon az nagyon jó. Lefújod a bokrot, a hatóideje kb 1.5 hét és szépen elsárgul, aztán nem fog már kinőni

2011. aug. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Többiek valamit kevernek. Elsőnek van igaza. :/
2011. aug. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 3. 07:35
 7/12 anonim ***** válasza:
A Glialka nekem is be szokott válni.
2011. aug. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Pálmaliliom a neve, és egyszerűen ásd ki jó mélyen (én nem győzök Anyuméktól kuncsorogni a kis hajtásokért, hogy Nekem is legyen jó sok :)). Én nagyon szeretem ezt a virágot, télen is szép, amikor belepi a hó, és mindemellett örökzöld.


Azért szeretnéd kivenni, mert nem tetszik, vagy valamiben zavaró?


Nem tudod esetleg átültetni valahova (vagy elajándékozni valamelyik szomszédnak, ha Neked már nem kell)? Kár lenne érte :(

2011. aug. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom merre laksz (én Kecskemét mellett), de ha eljössz érte, akkor tudok adni egy jó pár bokrot. :-) Holnap reggel kezdek neki a kiszedésüknek. Sajnos ha hagyja az ember elburjánzni, akkor csúnya is tud lenni. A másik pedig, hogy rettentően szúrósak a levelei végei. Gyalog elmész mellette képes megvágni a lábadat, arról nem is beszélve, hogy az autómat is összekaristolta már néhány helyen. A kert tele van mindenféle ... dologgal, így oda nem fér.

Amúgy tegnap beszéltem egy növényvédelmis ismerősömmel és ő is azt javasolta, hogy előbb szedjem ki és nézzem meg hogy újra kinő-e. Ha nem nő ki újra, akkor felesleges lenne mérgezni a talajt mindenféle vegyi anyaggal. Ha újra elkezd kinőni, akkor pedig jöhetnek a vegyi anyagok.

2011. aug. 4. 20:24
 10/12 anonim ***** válasza:

Köszönöm, aranyos vagy :)

Ha közelebb laknék hozzád, el is mennék érte, én Pesttől nem messze lakom.

2011. aug. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!