Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit lehet kezdeni a földdel...

Mit lehet kezdeni a földdel ha nagyon kemény, agyagos, kezelhetetlen?

Figyelt kérdés

Csak akkor lehet ásni ha jó sok eső esett és már megszikkadt utána kicsit de akkor is férfi munka....

Mivel lehet kezelhetőbbé tenni , hogy akár zöldségeket is lehessen termeszteni benne?



27/N


2011. szept. 5. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Fel kell szántani majd elmunkálni.
2011. szept. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Salx Narval ***** válasza:
Na, meg jól betrágyázni.
2011. szept. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hell-ikon ***** válasza:

Ahogy a második mondja,rengeteg szerves anyaggal néhány év alatt sokat javulhat az állapota.

Ez lehet komposzt és trágya a megfelelő időszakban kijuttatva.

2011. szept. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, utolsó, meennyi év ez kb mire használható föld válik belőle?
2011. szept. 5. 19:42
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Igaz, hogy az utolsó előtti vagyok, de gondolom nem baj, ha én is válaszolok.Ha most megcsinálod a mélyszántást, trágyázást és jó telünk lesz, tavasszal már csak át kell forgatni és ültethetsz bele. 2 év után lesz kiváló talaj belőle, de az őszi és tavaszi átforgatásokra és a tápanyagok pótlására ezt követően mindig szükség lesz.Érdemes csinálni egy kerti komposztálót és esővízgyűjtőt. Jó gazdálkodást és bő termést kívánok.
2011. szept. 6. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

ó köszönöm. jaj, ne haragudj dehogy akartam kizárólagosan az utolsó kérdező felé kérdezni, csak célirányosan kérdeztem.. ha már felmerült részéről az időtartam :)

de nagyon hasznos választ kaptam tőled. Tényleg köszönöm :) Lehet esetleg privátban is kérdezni kertészeti dolgok felöl?:)

2011. szept. 6. 21:38
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen, de jobban járnál, ha itt kérdeznél, mert itt nálam sokkal tapasztaltabb emberkék is megfordulnak.Én inkább csak amolyan hobbikertészféle vagyok, főleg dísz és fűszernövényekkel foglalkozom, tapasztalatom is csak arra a pár fajtára terjed ki, amelyeket több, kevesebb, sikerrel nevelgetek.
2011. szept. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!