Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet és érdemes-e novemberben...

Lehet és érdemes-e novemberben még füvet ültetni, vetni?

Figyelt kérdés
Úgynevezett HIDRÓVETÉS módszer ajánlottak ismerősök, de bennem kétségek vannak, hogy napi 7-10 átlaghőmérséklet mellett (éjjel akár -2 fok körül) érdemes-e belevágni ilyesmibe?

2011. nov. 8. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Na erre én is kíváncsi vagyok...
2011. nov. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Nem mert a talajmenti fagyoktól ki fagy.

Szeptembert ajánlják, én október közepe felé ültettem és úgy imádkoztam, hogy keljen már ki mert jöttek a hidegek.

1 hét mire kezd látszani a csírázás és még 2 hét amíg egy kicsit megerősödik. Én megúsztam a kifagyást, mert megerősödött addigra.Érdemes a hidegek előtt 1-szer levágni mert attól erősödik.

2011. nov. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Már néhány szakembert is megkérdeztem e tekintetben és ők is a tavaszi vetést ajánlották. A talajnak kell legalább tartósan 12-14 fokosnak lenni, első sorban.

Ugyanakkor nekem egy 15 cm-s "teknőm" van kiásva, homogén, sík, gyommentes állapotban. Talán érdemes lenne erre a területre beteríteni a tél előtt egy talajtakarót?

2011. nov. 9. 07:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Tavasszal és ősszel is szoktak füvet vetni. Az őszi vetésnél nem lesz gazos, a tavaszinál meg ajaj...Tapasztaltam.
2011. nov. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha enyhébb az időjárás a szokásosnál, akkor nyugodtan! De lehetőleg november első napjaiban kerüljön erre sor, hogy a hónap közepére már kikeljen és egy kicsit meg is nőjön a keményebb fagy és az esetleges hótakaró előtt. Egyébként a gyenge fagy még nem tesz kárt a kikelőben lévő csírákban, ez saját tapasztalat. Ha éjszaka kicsit fagy, de nappal még jól felmelegszik az idő, akkor átvészeli, mert a talaj még nincs annyira áthűlve. Az is igaz, hogy szünetekkel jött a fagy, egymás után 2-3 fagyos éjszaka, aztán fagymentesek.
2012. jan. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!