Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kezdő kertész vagyok! Tudnátok...

Kezdő kertész vagyok! Tudnátok tanácsokat adni?

Figyelt kérdés

Igazából, még soha nem kertészkedtem, csak a régi lakásunk erkélyén volt pár növényem, meg némi cukorborsóm :)

Kertes házba költöztünk, és én nagyon szeretnék egy kis veteményest, de fogalmam sincs, hogy hogyan kezdjek hozzá.

Vettem egy csomó magot, mindenfélét, amik csak megtetszettek.. viszont nem tudom, hogy mit, hova, mi mellé lenne érdemes ültetni, illetve próbáltam vetésforgó után olvasgatni, de nagyon nem látom át az egészet, mivel nem ismerem a növények ültetési/érési rendjét.


Azt tudom, hogy nem szeretnék permetszereket használni. Nézegettem különféle oldalakat biokertészkedéssel kapcsolatban, de sajnos nem találtam meg a magamnak valót.. szinte sehol nem írnak olyan "szájbarágósan" és alap szinten, mint amilyenre nekem szükségem lenne a 0 kertészeti tudásom miatt..


Tudnátok esetleg tanácsokat adni (pl mikkel permetezhet egy biokertész, miket mik mellé szabad/nem szabad ültetni, mikre figyeljek oda stb.) esetleg linkeket küldeni, ahol röviden, de tartalmasan le vannak írva a lényeges, alap dolgok úgy, hogy én is megértsem (tehát nem szakszavakkal, mint a legtöbb oldalon) ?


Kaptam ajándékba egy ilyen biokertész könyvet, de annyi szakszó és kifejezés van benne, hogy sajna alig értek belőle valamit. :) Mondjuk jól jönne egy "biokertész kézikönyv lúzereknek" kiadás, vagy valami hasonló :)


Köszönöm a segítséget!



2012. jan. 25. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Kezdjük azzal, hogy a kertet ősszel még a téli fagyok beállta előtt szoktuk felásni, de ha tavasszal csinálod meg, az sem gond.

A vetőmagok csomagolásán rajta van, hogy melyiket mikor, milyen hőmérsékleten célszerű elvetni, milyen sortávolságra, stb.

De kezdheted azzal is, hogy majd tavasszal a zöldségpiacon nézed, hogy mikor, milyen palántákat kezdenek el árulni. Azt akkor veszed és ülteted.


Egész biztosan van Művelődési Ház, vagy Kultúrház, amelyben működik Kertész-Szakkör, vagy hasonló névvel ellátott csoport. Ott szoktak a kiskertek "szerelmesei" hetente-kéthetente találkozni, megbeszélik az aktuális tennivalókat, eldicsekednek egymásnak sikereikkel stb.


A net-en is biztosan találsz olyan oldalakat, ahol a bio-kertészkedéssel kapcsolatban vannak fenn tájékoztatók. Az szerintem teljesen felesleges, hogy megpróbálj minden ismeretet egyszerre a fejedbe-verni, inkább majd évek alatt a gyakorlat, addig pedig a szomszédok, és ismerősök tanácsaira, segítségére támaszkodj.

2012. jan. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kerria ***** válasza:

Vetésforgó lényege: ahova az idén paprikát ültetsz, oda jövőre ne tegyél semmi olyan növényt, ami a paprikafélék családjába tartozik, hanem pl oda vesd majd a sárgarépát. Ez azért fontos, mert a hasonló növények hasonlóképp használják ki a talaj tápanyagát, vízkészletét. Ha több éven át mindig ugyanoda ülteted a burgonyát, akkor egyre kevesebb lesz a terményed, és egyre silányabb minőségű.


100%-ban nem tudsz biot termeszteni, hacsak nem egy lakatlan, vetetlen részen van a telked, mert ha pár házzal arrébb permeteznek, vagy mesterséges tápanyagokkal trágyáznak, akkor már a tied is kap belőle valamennyit!


Mezőgazda kiadó kiadványai között szerintem találsz ilyen jellegű könyvet, cikket, információt:

[link]


Sok sikert!

2012. jan. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
hol laksz?
2012. jan. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az alföldön
2012. jan. 27. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!