Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az orchidea beporzás után...

Az orchidea beporzás után mennyi idő múlva fog történni valami?

Figyelt kérdés
Nem rég találtam egy helyet, ahol részletesen leírták, hogy hogy kell az orchideákon mesterséges beporzást végre hajtani. Megcsináltam, elhervadt a virág, de a szára zöld maradt és megvastagodott, de már két hete nem történik vele semmi. Most akkor sikerült, vagy nem?
2009. máj. 31. 17:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen mindegy, ugyanis az orchideák "magjai" ige aprók, porszerűek, sima otthoni körülmények között használhatatlanok. Részben, mert a magról való szaporításhoz különleges gombafonalak kellenek (vagy speciális oldat és teljesen steril körülmények), ha ez megvan még akkor is ott van, hogy hosszú évekig tart, mire virágzóképes lesz.

Ezek miatt nem javasolják, hogy beporzást végezzünk, hiszen nincs értelme, a virágok viszont gyorsan eltűnnek. ha sikeres volt a beporzás a magház nyilván megdagad és ha megérett felreped. Nem tudom mennyi ideig tart, de ha jól emlékszem akár évekig is érlelheti az orchidea a magjait.

2009. okt. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!