Kezdőoldal » Otthon » Kert » Jó napot! Miért van a virágom...

Jó napot! Miért van a virágom földjében 1-2 milliméteres fehér nyolc láb körüli lények?

Figyelt kérdés

Amint vizet öntök a növényemnek ezek elkezdenek mozgolódni, így vettem észre. Gondot okoznak a növényemnek? A növényt nem támadják csak a földben vannak.

A válaszokat köszönöm!


2012. febr. 15. 15:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%

Ezek tőzeglégy-lárvák. Sajnos hibás gondolat, hogy a növényt nem támadják, ugyanis a gyökereit rágják, és érzékenyebb növényeknél elég gyors pusztulást okoznak.


A megjelenésüket a túl sok víz okozza.


Megszabadulni nem könnyű tőlük, először is érdemes párszor hagyni kiszáradni a földet - ha a növény bírja. Sajnos úgy tudom, Magyarországon már nincs forgalomban az egyetlen igazán hatékony szer ellenük, de az OBI-ban nekem sikerült annak idején valami ilyen vízben oldható granulátumot szerezni, amivel locsolni kellett a földet. Egy idő után kihaltak.

2012. febr. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ.

Amúgy egy szerencse bambusznak a földjében vannak.

Azt lehet tudni, hogy honnan kerülnek a földbe?

2012. febr. 15. 16:01
 3/11 anonim ***** válasza:

A tőzeglégy ilyen apró, muslicaszerű kis legyecske, kb. 3-5 mm nagy, nálam kicsit vörösesbarna színű, és a kicsi fekete muslicánál valamivel "kövérebb".

Hihetetlenül szapora, egyetlen pár pillanatok alatt telepetézi a földet, amikből kikelnek a kis fehér lárvák. Sürgősen ki kéne irtani őket, mert ha felnőtt egy generáció, akkor hirtelen nagyon sok szaporodóképes pár lesz majd. Ha van másik növény a környéken, azt érdemes lenne minél jobban eltávolítani onnan.

2012. febr. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A csudába... és mivel lehet őket kiirtani a kiszárításon kívül?
2012. febr. 16. 14:03
 5/11 gomzoli ***** válasza:
Probaljon meg nehany szal cigarettabol egy deci forro vizben jo tömeny "teat" fözni, majd permetezze ezt egyenletesen a viragcserepbe, a földre. A tömeny nikotin idegmereg, talan megteszi a hatasat. Leveltetü ellen bevalt mar. Megiva allitolag egy embert is megölne ennyi. A bambusznak meg nem hinnem, hogy megart.
2012. febr. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, majd megpróbálom.
2012. febr. 17. 01:14
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
inkább atka vagy ugróvillás (a légy lárvának nincsen lába)
2012. febr. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
44%
Én egy 12cm-es cserépbe szórtam körülbelül 10 darab szegfűszeget. Arányosítva az Ön cserépméretéhez hatékony. Nekem bevált és azóta sem jöttek vissza.
2012. febr. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

100 %, hogy nem tőzeglégylárva, annak nincs lába.

Egyértelműen ugróvillások.

Van ugyan köztük gyökérevő is, de a legtöbb csak a talajban lévő korhadékot eszi.

Ha helyesen tartod a növényt és hagyod időnként kiszáradni a földjét, eltűnnek.

Vagy ki is lehet őket irtani, ha zavarnak.


A kiáztatott cigaretta elég komoly idegméreg, sok ember halt már meg tőle, nem kell próbálkozni.

Párszáz Ft-ért adnak a gazdaboltban vagy ilyen helyen egy csomag Actarát, azt ha rászórod a vajaskenyérre az egész zacskóval és megeszed, akkor sem lesz tőle különösebb bajod, de az ilyen állatkákat nagyon viszi.

2012. febr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Rendkívül veszélyesek, ha valaki találkozik velük, gyorsan intézkedjen. Már több nedves talajt igénylő növényemet tették tönkre, de gyakran látszólag minden ok nélkül megjelennek.

Szokták javasolni a növény gyökerének átmosását és újraültetését steril földbe, ez nem hosszútávú garancia, egy "muslinca" megjelenik és kész a baj. Múltkor három héten át nem öntöztem a virágot, majd azt követően igazán tömény dohánylével mostam át a talajt, de rá se hederítettek. Narancsolajos öntözés is ideiglenesen használ.

Ami bevált: ragacsos légy/moly csapda, szépen visszafogja a szaporulatot, gondom párzás végett vonzza őket a sok haldokló társuk.. Annyira elegem van belőlük, hogy rövidesen kipróbálom valamelyik erre való, emberre is veszélyes permetszert (Syngenta Karate, Actara vagy Dimilin), de előtte a szegfűszeges módszer, biztatóan hangzik.

2012. dec. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!