Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hallottad? Egyes osztrák...

Hallottad? Egyes osztrák földbérlők arra használják a bérelt szántót, hogy a termőréteget a humuszt kitermelik, és átviszik a határon saját földjeikre.

Figyelt kérdés
2012. márc. 3. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Még nem.

És ez megéri nekik? Mért nem termelik meg itt, amit akarnak és azt viszik ki? Kicsit olcsóbb lenne a fuvarköltség...

2012. márc. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Feljavítja a földjét. Az aranykoronát. 100 év alatt termelődik ennyi humusz.És teremni ott is terem. Itt meg lejár abérlet és aztán sz.ik rá, hoyg tönkrettette aföldet. Nem tudom, hogy engedik ki?!
2012. márc. 4. 14:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt értem. Csak a föld kitermeléséhez elég komoly gépek kellenek. A szállításról nem is beszélve, hiszen gondolom nem egy-két köbméter földről van szó. Szóval sok száz tonnát kell megmozgatni, ami nem olcsó mulatság.
2012. márc. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gyanítom ez egy újabb összeesküvéselmélet. :D

Ha mégis igaz, sem valami nagy veszteség, ugyanis külföldi mezőgazdasági földet igen szigorú megszorításokkal bérelhet csak, és az állag megtartása mellett.

Azért minden hülyeséget ne higgyünk már el, és ne terjesszük azonnal. Konkrét bizonyítékot szereték, hogy ebből bármit is komolyan vegyek. xD

2012. márc. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Furcsálltam én is. Egyetemi tanár mondta.
2012. márc. 5. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!