Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha egy kis almafa tövében...

Ha egy kis almafa tövében dúsan, magas fű nő, az elszívhatja tőle a vizet, tápanyagokat annyira, hogy az akadályozza a fácska fejlődését?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 12. 08:33
 1/5 Kerria ***** válasza:
48%

nem


Az almafa gyökere lentebb van, mint a fű/gyep gyökérzete. A csapadék egy részét el fogja "inni" a fű az biztos, emiatt célszerűbb kitányérozni a fát/fácskát.

2012. ápr. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
A gyümölcsfák tövéhez általában csinálunk tányért, ezt rendszeresen felkapáljuk, főleg eső vagy tartós szárazság miatti locsolás esetén. Az ősszel kiszórt trágyát is ebbe kapáljuk vagy ássuk be. Így jobban hasznosul a csapadék vagy a locsolásra használt víz, télen pedig az ősszel kiszórt trágya.
2012. ápr. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Készítek neki tányért.
2012. ápr. 12. 12:14
 4/5 anonim ***** válasza:
A tányérozás ízlés dolga,én gyepítek minden fa alatt .és ha leesik a gyümölcs ,puhára esik.Szubijektív vélemény.
2012. ápr. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Eddig én is mindig hagytam füvet a fák körül, mert szebb úgy. Most kiirtottam alóla a füvet, mert még nagyon kicsi, és mert nagyon nem fejlődik már három éve kicsi. Így meg is tudom trágyázni, meg jobban lehet locsolni. Ha megerősődik és szép nagy fa lesz, majd hagyom újra alánőni a füvet.
2012. ápr. 16. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!