Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kötelezhető vagyok-e a kerten...

Kötelezhető vagyok-e a kerten belül elhelyezett szennyvízátemelő működtetésére saját költségen, ha állandóan rossz? A csatorna díjat természetesen fizetem

Figyelt kérdés
5 éve vettük vállalkozózol mint összközműves.belekényszerültünk,és évente kb 3 alkalommal elönt a szennyvíz.Saját költségen javítjuk,és az áramot is én fizetem.A vizmüt nem érdekli,az és csak feketén számla nélkül javítják.azt sem engedik,hogy újból befizetném a díjat és közvetlenül ráálljak a csatornahálózatra.azt mondják nem bírja a hálózatuk.Akkor inkább emésztőt csinálok!Ötlet? csak olyan választ kérnék aki tényleg tud segíteni

2012. máj. 24. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Ahol van csatornahálózat, ott jó eséllyel nem engedélyezik sajnos az emésztő gödröt. Persze feketén azt csinálsz, amit akarsz, de na...

Nagymamáméknál ugyanez volt a szitu, bekötötték a csatornát, csak éppen az utcán magasabban feküdt a csatorna mint mamámék udvara, átemelőt kellett csináltatni, amik ugye jócskán plusz költséggel járnak, ezért nem is használják. A bekötésnek jócskán 15 éve már, azóta is minden áldott évben érkezik a büntetésről szóló csekk, de mamám szerint olcsóbb ezt fizetni és emésztőzni, mint a csatorna és az átemelő költségeit fedezni....

2012. máj. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen csak most a talajterhelési adót megemelték...még a saját szennyvíztisztítón is gondolkodom,nem olcsó de a gyerekeim ne gázoljanak át a trágyán
2012. máj. 24. 13:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Kétségkívül azzal járnál a legjobban, bár ennek a jogi követelmény rendszerét sajnos nem ismerem. Annyit tudok, hogy amennyiben van csatornahálózat, arra muszáj rácsatlakozni, különben büntetés jár, mondván, nem azért lett kiépítve, hogy önkényesen úgy döntsön utána bárki, esetleg mindenki, hogy neki ez nem kell, mert drága, vagy mert átemelő probléma van vagy bármi. Próbálják rászorítani az embereket, hogyha már megvan, akkor használják.


Viszont érdekes kérdés, hogy a házilag tisztított szennyvízzel mit kezdtek utána? Öntözés, locsolás? Lehet érdemes lenne rákérdezni hivatalos szerveknél, hogy ez megoldható-e. Visszaforgatást biztosan nem engedélyeznek, de gondolom nem is szeretnétek.


A vízműnél egyébként mit mondanak? Ki tette oda azt az átemelőt és kinek lenne a dolga azt javítani/fenntartani? Kérdezz rá más lehetőségre, hogy mivan ha te átállnál másra, miket vonna maga után?

2012. máj. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom felmondani a csatornát?Ez nekem évente kb 6000 ft áram+90000 ft javítás + amikor elönti a kertet a szennyvíz ,bosszúság,stb sorolhatnám.Ilyenkor is kötelezhetnek?Amikor a visszacsapószelep meghibásodott, az utca szennyvize folyt be hozzám.3 napig állt a kertben,és semmit nem tettek... vizmü szennyezheti a kertem,házam,a környezetet? ez egy áldatlan állapot.
2012. máj. 24. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!