Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan irthatom ki a leggyorsa...

Hogyan irthatom ki a leggyorsabban és leghatékonyabban a kertben garázdálkodó patkányt?

Figyelt kérdés

A patkánynak felállítottam egy csapdát / a földbe fúrt kecója mellé /, de az istenért sem akar belemenni. Valami jó kis házi praktika talán segítene.


Előre is köszönöm a választ, válaszokat! :)


2008. ápr. 24. 15:29
1 2
 11/17 willy0408 válasza:
ha annyira intelligensek, akkor miért fogtam meg a fogóval 2 nap alatt 2 pajtit + még mérget is tettem ki és már egy hete nem láttam egyet se, nálam ez tuti módszer
2011. nov. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
76%
Ha látod a dögöt én airsoftal/légpuskával meglőném amúgy meg kutya/macska miatt nálunk nincs, egyszer volt télen 0.5 db mirelit állapotban, nem tudom hogy jött ide. Ha tudod hol a luk akkor kén/víz/ladafüst. Utolsót akkor célszerű ha csak egy bejárata van. Méregnek csinálsz egy kartondobozt amibe be tud menni és bent eszi meg így a kutya/macska nem fér hozzá, suliknál/tesco ban is a rágcsálóirtószerek mindig egy fekete műanyagdobozban vannak ahol nem fér hozzá más. amúgy a patkányt véralvadásgátlóval szokás irtani(heparin és társai) ellenszere meg ha a macska/kisgyerek megeszi:k vitamin. na meg bár ez macskára nem igaz de minden méreg(kivéve az idegmérgek) kilóra adandó. megvan hogy milyen méregből hány kiló ellenségre mennyi kell, tehát ami egy patkányt megöl az annál nagyságrendekkel nagyobb állatot/embert nem öl meg ja és a hatásmechanizmus: vérhigító. ez azt okozza hogy a patkányok a nem halálos hierarchia küzdelmekben szerzett sebeikben véreznek el ergo megölik egymást. a maradék, túladagolás esetén simán megmurdel.
2012. nov. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
76%
Van egy biztos módszer:KLÓRGÁZ:öntsél HIPO-t a földbe fúrt kecójába(bele a gödörbe ne mellé!!)és szórjál rá klórmeszet, vagy egyszerű klórt de,hogy ha még találsz rést akkor a többivel is ismételd meg.DE EL NE FELEJTS ELZÁRNI A RÉSEKET,HOGY SE PATKÁNYOK SE AZ ERŐSEN MÉRGEZŐ KLÓRGÁZ KI NE JUSSON!!!!.VÉGSZÓUL:MÁSNAPRA SZÉPEN MEGFULLADNAK.SOK SIKERT HA MÉG ÉLNEK.
2013. máj. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
12 es vok. a heparin azért fasza mert ha egy patkány eszi és megmurdell a többi tényleg elkerüli de ha nem azonnal fordul fel akkor mind megeszi és mészárlódik. ha a klór felmerült akkor ennyi erővel feltölthető a lik simán hipós vízzel de a kromofág is megfontolandó anyag. vagy gázzal(füstök, kéndioxid/víz ezen kívül) mondjuk egy pb-gáz-oxigén keverékkel és belobbalntani. eredmény:tűz, légnyomás,oxigénhiány a luk beomlása. amúgy közepesnél nagyobb petárda is bedobható de én megvárnám míg kijön és valami ráboruló cuccal vagy elektromossággal intézném el. de ha van görényt tartó ismerősöd az is örömmel kapja el...
2013. jún. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
15%
van pár megoldás, egy időre hatásos, de annál kegyetlenebb durvább... Én így csináltam, és egy jó darabig nem voltak rágcsálók... Ahol egy patkány van, ott lesz másik is... Kell egy fém hordó, és pár deci benzin... el kell valahogy fogni egy patkányt, pockot, és bele kell tenni a hordóba. Aztán jól meg kell locsolni benzinnel, aztán meg kell gyújtani, hogy a rágcsáló elevenen égjen... Ekkor elkezd sivalkodni, "vészjelzést ad le a többi rágcsálónak" hogy tűz van, és elmennek arról a helyről. Én ezt csináltam, azóta nem volt megrágva még sem a kukorica... Van egy második, ami egy kicsit "sebészeti beavatkozás" dolog. Ugyanúgy élő pocokkal kell megcsinálni, ezúttal egy nőstény pocok hátát kell felvágni, és megszórni apró üvegszilánkkal, majd bevarrni. Aztán el lehet engedni.. Párzásukkor a Hím tenné a dolgát, de az üvegszilánkok vagdossák a nőstény hátát, így ugyanaz a helyzet, mint az előző módszernél. Van egy harmadik módszer is. A pockok, patkányok hajlamosak a kannibalizmusra, ha nem jutnak egy ideig táplálékhoz, egymást kóstolgatják... El kell fogni két pockot, és külön tartani, kiéheztetni őket, aztán összeengedni, az erősebbik elfogyasztja a gyengébbet. Így elvileg már van egy kannibál egyedünk, ami megritkítja a patkánybandát...
2015. jún. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 - palilaci - válasza:
0%
Utsó gecc nagyonbrutál :D ha tudsz még ilyet akkor írd már le
2015. júl. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
11%
gyerekek nem hallotatok még a légpuskás módszerről? fejbe lövöd es utánna lapáttal kukába
2019. jún. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!