Kezdőoldal » Otthon » Kert » Chili beporzás hogyan?

Chili beporzás hogyan?

Figyelt kérdés
Hali! Egy ritka "Trinidad 7 Pot Brown" chili-t termesztek a szobámba, jó 1 méteres, és elkezdett virágozni. A lényeg, hogy nem akarok a szabadba kivinni, mert félek beporozza valami hazai chili, és nem lesz fajtiszta magom. Jelenleg 1 db növényem van, de mivel a chili önporzó majd magát beporozza. De ezt hogy érhetem el? Segítsek neki a porzásban? Ha igen hogy?

2012. jún. 12. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon finom szőrű ecsettel (nem szobafestő... !) ...
2012. jún. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De mit csináljak az ecsettel?:D
2012. jún. 12. 21:49
 3/4 anonim ***** válasza:
porozd meg
2012. jún. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom, nem tanítják manapság az általános 5. osztálya körül a bibét meg a porzót? A porzókról a virágport átviszed a bibére. Ha nincs ecseted, akkor egy napilapból szakítasz egy hegyes szögű háromszöget, a hegye olyan jó szőrös lesz, azzal is lehet. Vagy ha van kis fémcsipeszed, akkor kitépsz egy porzószálat, és a bibéhez dörgölöd.


De abban nem vagyok biztos, hogy szobában is megporzódik, vagy nem hullik le. Úgyhogy ha leestek a szirmok, a növényt vidd szabadba, mert valószínűleg eldobja a terméskezdeményt.

2012. jún. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!