Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerti tavat akarok, és nem...

Boxxos kérdése:

Kerti tavat akarok, és nem akarok fóliát rakni. Van erre valami jó megoldás?!

Figyelt kérdés
2012. jún. 23. 19:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Igen.

Beton, vagy műanyag medence.


Gondolom, az ára miatt nem szeretnél kerti tavat. Megértem, tényleg húzós, de ez a legolcsóbb megoldás. És sajnos az sem elég, hogy csak leteszed a fóliát, mert még egy geotextil is kéne alá a tartósság miatt.

2012. jún. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

*nem szeretnél fólia kerti tavat


1. voltam

2012. jún. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
hm, akkor az nem jo otlet, hogy két szivattyuval probalkozom? a kertunk vegeben van egy arok.. ami a kozeli folyoba megy... es tiszta a vize... bar nem szivattyuznam a tavamba... hanem furatok egy kutat abbol szivattyuznam a toba a tobol meg az arokba!
2012. jún. 23. 19:45
 4/13 dirtboy ***** válasza:

nem értem az elgondolásod


ásatsz egy kutat és egy tó medret,a kútból folyamatosan szivattyúznád a tómederbe a vizet és onnan a feles víz folyna le az árokba?

így gondoltad?

2012. jún. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 dirtboy ***** válasza:

egyébként nem tudom milyen áron nézted a tó fóliát de az 1mmes pvc, UV álló 600ft/négyzet méter áron van ami nem drága.

és 10-15év garancia szokott lenni rájuk.

2012. jún. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

az a baj nem vagyok tisztaban azzal, mi kell hozza. marmint mit tegyek le ala.. mi a pontos neve...

És az elgondoloasom. hogy a kutbol amit furatok abbol szivattyuznam a toba... a tobol meg a kert vegen levo arokba. tehat folyamatosan cserelnem a vizet...vagy ez hulyeseg?

2012. jún. 24. 07:25
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Az állandó szivattyúzás többe van.

A folyó közelsége pedig környezetvédelmi előírások is vannak, nem lehet mindenféle vizet beleengedni, mert te úgy gondolod, hogy az tiszta:)

2012. jún. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 dirtboy ***** válasza:

igen az nagyon sok pénz lenne és ráadásul nem is működne.

ha csak egy gödör van de nincs benne szigetelő anyag /tófólia/ akkor felsem tudnád tölteni a medret mert mire feltöltenéd már el is szivárgott.

vannak olyan tavak hogy fólia meg beton helyett agyaggal vagy szigetelve és ott is nagy a vízszint változás napról napra.

neked még az sem lenne,el is tűnne a víz belőle.

arról nem is beszélve hogy az egész egy sár tenger lenne.


a fólia alá geotextrilt szokás rakni,ez egy szövetes anyag.védi a gyökerektől meg mindentől.

nem bonyolult ez a tavazás.

meg tervezed a tó medret /lépcsősre/

kirajzolod a tó körvonalát egy slaggal.

ki ásod a megtervezett tó medret.

bele teríted a geotextilt.

erre rá teríted a tó fóliát.

amennyire tudod simítsd el.

engedd rá a vizet,az majd az utó simítást elvégzi.

felengedés után vársz 1 napot és rá hagyással kb40cm körbe vágod a fóliát.

utána attól függően hogy milyenre akarod a partot úgy rejted a fóliát.

ha mocsarasra akkor be ásod a fold alá,ha köveket akarsz szélre akkor mehet e kövek alá nem fog látszódni.

ja még annyi hogy ezt a fóliázást napsütéses időben jó végezni mert akkor lágy a fólia.

én sajnos szeptemberben csináltam esős időben és 6-7en alig bírtuk be rakni a tóba a 235kilós 1,5mm vastag 3rétegű pvc fóliát.

megfogni is alig lehetett mert a hideg miatt brutál megkeményedett.


ha valami kérdésed van kérdezz.

2012. jún. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egy rokonom csinált agyaggal kitapasztott tavat. A kert mögötti patakhoz meg egy kis csatornát, a tónál zsilippel. A kertben eredt egy forrás, nagyon kicsi vízhozammal, de a tavat azért el tudta látni.


Ebből kiindulva szerintem érdemes lehet megpróbálni agyaggal. Ha napelemes szivattyút telepítesz, akkor még plusz áramköltséged se lesz, no meg foglalkozni se kell vele.

2012. jún. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

És az Agyagos dolog hogyan mukodik?

Viszont utanna erdeklodok a Folianak is... de azt hol tegyem? vagy keressek ra a neten ? es Rendeljek vagy milyen boltokban arulnak ilyet? Köszönöm egyebkent a kommenteket!

2012. jún. 24. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!