Kezdőoldal » Otthon » Kert » BONSAI! Mit kell vele csinálni...

BONSAI! Mit kell vele csinálni? A tartásával kapcsolatban adnátok tanácsot? /bonsai tartók elsősoron/

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kaptam ajándékba egy gyönyörű kb, 30 cm-es bonsai fácskát. Még nagy cserépben van, egyenlőre kitettem az erkélyre, mivel azt írták sok fényre van szüksége. ( Panelban lakok így tényleg csak az erkélyen van a legtöbb fény)

Öntözés kérdésben elakadtam. Nem tudom nagyon,hogy mit kell vele csinálni. Volt egy pici kb 10 cm-es bonsai-om ami sajnos 2 hét alatt lehullatta az összes levelét és nem maradt meg. Nem szeretném,hogy a naggyal is ugyanez történjen. Aki tud információt a bonsai-al kapcsolatban (vagyis inkább olyanok akik nem neten olvasnak utána) ,hanem igazi bonsai tartók, kérem írjanak,hogy mit ,hogy kell csinálni a fácskával)

(Minden netes bonsai oldalon mást írnak az öntözéssel meg mindennel kapcsolatban,úgyhogy teljesen megkavarodtam) ( nem vagyok egy nagy növénytartó,úgyhogy kicsit nehézkesen fogom fel a tartásával kapcsolatos dolgokat)

Előre is köszönöm


2009. júl. 13. 23:32
 1/6 anonim válasza:

szintén nem vagyok egy nagy novénytarto, hiába szeretem a virágokat, sorban halnak ki:( de a bonsai már másfél éves és egyre szebb:)

miután megkaptam, az elso héten lehullatott rengeteg levelet, azt hittem, annyi lesz neki.aztán áttettuk az ablakba, a végleges helyére. a férjem rengeteget olvasott utána a neten, a végén mégis saját magunk szerint gondozzuk, és nodogél:) porlasztoval ontozzuk a foldjét és a gyokerét is legalább napi 2x (reggel este, ugy megszoktuk, hogy már napi rutin), legjobb, ha mindig nyirkos a foldje.szerintem ez az alap. amikor már nagyon hosszuk a hajtások, akkor szokta párom megvágni, sot már 1x drotozta is. ezek a mi tapasztalataink, egyelore semmi kulonoset nem tettunk vele. persze, jot tesz neki a tápozás és létezik spéci bonsai-virágfold is...

2009. júl. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen :) valószínűleg azlesz,hogy megyek virágoshoz és beszerzek pár dolgot hozzá. Sajna a panelban előre félek,hogy nem fog megélni, mert most nyáron ugyebár kintvan az erkélyen, de télen alig van fény a szobámban.. ( ráadásul közvetlenül az ablak mellett nincs is hely (rögtön szekrénysor van) párkányba meg nem fér el, mert azért nem kicsi fa..

most még cserépben van, ültessem át tálkába?

nem nagyon tudom elképzelni,hogy hogy locsoljátok meg a gyökerét :D

( eddig én permetezővel lefújkáltam esténként a leveleket, és ugyanígy permetezővel a földjét is.)

tegyük fel egy 3decis pohárból locsolok bele, akkor mennyi vízet kell rá önteni?


[link]

jah és azthiszem ilyen a bonsai-om fajtája (eddig ez a leghasonlóbb hozzá) IKEÁS amúgy..

2009. júl. 14. 00:42
 3/6 anonim ***** válasza:
én is panelban tartom és semmi baja, de az enyém nem szereti a napot, konyha ablakban volt, szegénykém teljesen lekopaszodott nagyon rosszul nézett ki, beraktam a szobába az asztalra és láss csodát elkezdett rügyezni.ezt első hét után vettem észre. Szereti viszont a vizet, sőt ahogy az előző hozzászóló mondta, jó ha mindig nyirkos, és ha jól tudom hely igénye van, tehát ahova letetted, onnan max egyszer mozdítsd el.én napont öntözöm egyszer.
2009. júl. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

páromnak vettem hasonló bonsai-t,előtte máfél honapig nálam volt,megnéztem,hogy mennyire életképes (panel,nyáron 30fok,null páratartalom)...napot nem igazán szerette,inkább azt hogy a sötétitőn keresztül érte a szürt napfény

párom megkapta pár honapja,napi 2-3x locsolgatja,azaz permetezi a földjét és a leveleket is,ablak mellett van,napi 1-2 órát kiteszi nem tüző napra,kapott tápoldatot

(ugy bánik vele mint egy kisgyerekkel:D mondtam ha 10évig nem hal meg a fácska,akkor jöhet egy baba:D)


amikor vittem ki hozzá,pár órát szatyorba került,kicsit megsinylette,elkezdett lehullani a levele,meg sárgult,és olyan volt mintha gombás lenne...kellett pár hét mire meggyogyult,kertészboltban vettünk hozzá táprudakat

2009. júl. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm ^^
2009. júl. 15. 20:52
 6/6 anonim válasza:

Nekem 27 Bonsai fácskám van! Ha gondolod segíthetek neked

írj!

sparhelt kukac citromail pont hú

sztem érted a címet!

2010. febr. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!