Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Szeretném a testkontroll...

Szeretném a testkontroll diétát elkezdeni, ami hasonló a 90 naposhoz, délig gyümölcs, délben csak szénhidrát, este csak fehérje. Olyan embertől szeretnék pár sort, aki már csinálta ezt a diétát, s az eredményre lennék kíváncsi. Érdemes e elkezdeni?

Figyelt kérdés
2009. febr. 27. 07:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
én csináltam évekkel ezelőtt, le is ment az óhajtott 6 kg. és réjöttem, hoyg ha a délelőtt csak gyümölcsöt tartom, akkor ebéd lehet akármi, csak nem zabálni, hanem mértékkel és vacsira se szabad sokat és akkor mindegy mit. közben meg ha éhes vagyok vékony szelet sajt, vagy egy alma, ha nagyon éhes, akkor fél kifli. és bevált. hidd el nem a kúra milyensége a fontos , mármint, hoyg melyik, minddel lehet fogyni, hanem, hoyg hosszútávra állíts be olyat, amit mindig tudsz tartani, és akkor nem másznak vissza a nehezen leadott kilók. sok sikert.
2009. febr. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod,mert én elkezdtem a 90 naposat,fogytam is valamennyit,de annyira nem szerettem a keményítőnapot,hogy feladtam.A gyümölcsöket viszont imádom,ezért "néztem ki" ezt a testkontrollt.
2009. febr. 27. 19:20
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A testsúlykontroll nem egy diéta! Ha diétának fogod fel a tested/szervezeted egészségesebbé tételét, sokkal nehezebben fog menni a fogyás. Ez egy olyan életmód, mint pl. a vegetáriánusság. S nem hasonlít a 90 naposhoz. Ami hasonló, az csupán, hogy nem mindegy, hogy mit mivel eszel össze. Pl. A húst nem eheted össze a sültburgonyával vagy a rizzsel. A hús fehérje, a burgonya keményítő. Viszont a húst összeeheted a párolt, vagy sült zöldséggel és a salátával. Vagy a sültburgot vagy a rizst is a zöldséggel.

A lényege, hogy a gyomornak egyszerre 1 féle összetevőt kelljen feldolgoznia, hogy kevessebb energiát kelljen felhasználnia az emésztéshez. A zöldségek ebben segítenek, hiszen nagyobb részük víz.

De nem ehetsz össze 2 féle fehérjét sem, pl. a húst a sajttal.


Nekem 4 hónap alatt 18 kg ment le (ha már mérni kell a súlyt). De emellett napi 2 órát tornáztam is. (Igaz, kevesebbet is ettem a megszokottól - nekem ez volt a lényeg!)

Nem is volt semmi problémám, elmúltak a felfúvódások, a böfögések, a rossz közérzet, kevesebbet fáj a fejem, sokkal jobb a kedvem és büszke vagyok magamra, hogy sikerült. Vissza semmiképpen nem szoknék a hagyományos étkezésre. Mert ugye minden szokás kérdése (ahogy Dyamondék is írják).


Ajánlom, hogy vedd meg Harvey és Marilyn Diamond: Testkontroll c. könyvét, s mielőtt nagyon neki kezdenél a változásnak, olvasd el! Csupán 150 oldal + egy halom recept! Van, amit nem tudunk belőle elkészíteni, mert nem a Magyarországon kapható összetevőkből áll, de helyettesíteni lehet bizonyos dolgokat.

Tehát a könyvből mindent megtudhatsz, még bátorítást is kapsz, és meglepő dolgokat is olvashatsz!


Tehát az akarat és kitartás mellett testkontroll + torna + sok-sok folyadék!!!


Sok szerencsét!

2009. ápr. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Sikerült leadni valamennyit? :-)
2010. nov. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én most kezdtem egy olyan diétába, hogy kihagyom a reggelit és tízóraira gyümölcsöt vagy zöldséget eszem. Ez egy kicsit az időszakos böjtölés és a testkontroll keveréke. Még az elején tartok, de végre egy kicsit lefelé kezdett mozdulni a mérleg nyelve. Te milyen eredményeket értél el? Sikerült hosszú távon életmódot váltanod?
2020. márc. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!