Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az orchidea-m levelei elkezdte...

Az orchidea-m levelei elkezdtek sárgulni, sajnos későn vettem észre az alatta pangó vizet. Kinőheti?

Figyelt kérdés
Nem rég tudtam meg, sajnos a sűrű öntözés sem használ a virágnak, így leöntöttem alóla. A levelei besárgultak, egyet már el is hullajtott. Aggódom érte, mert már 2-3 éve meg van, és nagyon szép (volt), még mindig virágzik.
2012. júl. 25. 15:09
 1/4 Tinker Bell ***** válasza:
Ha leöntötted róla a vizet, akkor csak annyit tudsz tenni, hogy vársz. Elképzelhető, hogy magához tér, de az is, hogy végleg kipusztul. Lehetetlen megmondani még úgy is ha látja az ember, nemhogy így látatlanban. Mostantól pedig figyelj oda, hogy hetente csak egyszer locsold, kimondottan orchidea kaspóba( [link] tartsd, így a felesleges víz kifolyik belőle és még alulról párolog is, egyébként reggelenként pedig spricceld ( [link] a növényt.
2012. júl. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged! Remélem, megmarad a virág, már éppen teljes virágában van, kár lenne érte :(:(:(
2012. júl. 25. 21:33
 3/4 anonim válasza:
Erre nagyon oda kell figyelni! Ezért én kisállatkereskedésben vettem nagy fecskendőt és már megtapasztaltam, hogy heti két 30ml-rel adok neki és azt mind felszívja szép zöld a gyökere és nincs pangó víz. Egy próbát megér. Sok sikert! :)
2012. júl. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Sajnos ennek 4 levele van, ezekből egy még teljesen ép, másik kettő már sárgul, a negyediket pedig félig már el is hullatta. Remélem azért hogy még megmenekül, sosem vétek még egyszer ekkora hibát :S
2012. júl. 26. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!