Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fenyőket ültessek az...

Milyen fenyőket ültessek az előkertünkbe? Erdei hangulatot szeretnék.

Figyelt kérdés

Van egy hatalmas előkert a házunk mellett, a kerítésünkön kívül. Nem szeretném befüvesíteni, hanem inkább valamilyen klassz kis erdei hangulatot szeretnék ott kialakítani.


Olyan fenyőket ültetnék oda, melyek nem nőnek meg hatalmasra, csak kb 5 méterre. Formásak, és tűlevelűek. Lehessen jó közel ültetni egymáshoz őket..

Milyen fenyő féléket ajánlanátok, hogy meg tudjam valósítani ezen álmom? Mikor érdemes ültetni őket?


Köszönöm a segítséget! :)



2012. aug. 4. 14:59
 1/5 A kérdező kommentje:
bocsánat, az kimaradt, h APRÓ tűlevelű.. vagyis ez a kisebb méretű tűlevél, mint pl a normandiai fenyőknél.
2012. aug. 4. 15:02
 2/5 anonim válasza:

Kevés fenyő nő meg csak 5 méterre. Vannak ugyan törpefenyők, de azok meg csak olyan 2-3 méterre nőnek meg. Ráadásul a fenyők alatt nem nagyon nő lágyszárú sem, mert nem szeretik a vastag tűlevélréteget.

Én a helyedben inkább lombhullatókat ültetnék (pl. tölgy, bükk) cserjékkel (pl. bodza, galagonya, kökény) és erdei lágyszárúakkal. Így sokkal jobb erdei hangulatot tudnál létrehozni, főleg hogy nálunk nem is ősnonosak a fenyőfélék (telepített szinte az összes fenyőerdőnk) csak a tiszafa és a boróka.

2012. aug. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen én pont azért szeretnék tűlevelűeket, mert nem akarom, h mindenféle gyom és fű nőjön alattuk.

Elég nagy ez az előkert (40m x 10m), és nagyon gyomosodik.

2012. aug. 4. 19:40
 4/5 A kérdező kommentje:
Vagy ha ezekkel, amiket felsoroltál beültetném, akkor sem gyomosodna?
2012. aug. 4. 19:41
 5/5 anonim válasza:

A gyomokat mondjuk szerintem nem fogja zavarni a vastag tűlevélréteg sem. Ahhoz hogy ne gyomosodjon, olyan közel kellene ültetni őket egymástól, hogy ne legyen szabad földterület, mert ahol fény van, ott már gyom is lesz. Szerintem inkább valamilyen talajtakaró, terülő növényekkel kellene próbálkozni. Van belőlük sok féle, tűlevelűek is. Közéjük pedig tehetsz akár fenyőket is, hogy ne csak a talajszinten legyenek növények.

Itt nézelődhetsz: [link]

2012. aug. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!