Kezdőoldal » Otthon » Kert » Zöld a medence vize! Mit...

Zöld a medence vize! Mit tegyek? A ph és a klór értéke jó-ez alga amitől zöld.

Figyelt kérdés
Az alga ölő segitene? Kérlek aki tud gyorsan válaszoljon! köszönöm előre is!!!

#medence #vegyszerezése
2012. aug. 5. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:

szia.

igen kell bele algaölő, csak nem tudom, ha már zöld a víz segít-e még rajta.

mi amikor felengedjük a medencét, vagy kicseréljük a vizet, rögtön teszünk bele klór tablettát és algaölő folyadékot!

sosem zöldült eddig a vizünk.

2012. aug. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mi is figyeltük a klórt, és a ph is,sokszor - 2-3 mg/l mégis bezöldült.

Algaölőt még nem használtunk.

Most tehetek bele klórt hogy süt a nap -de nem megyünk bele?

2012. aug. 5. 10:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom használ-e? Hát próbáld ki.

Ártani nem ártasz az biztos.

2012. aug. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

hogyha 2000 liternél több víz van benne akkor tehetsz hipót is bele. Mostmár úgyis mindegy ,ha nem is mentek bele többet. Mi mindig hipót öntünk bele 4000literes a medence. Volt ,hogy 2 dobozzal tettem bele.

Hidd el ennyi vízben nem ártalmas a bőrnek!!!

Sokkal olcsóbb mint az algaölő ,de ugyan az a hatása. Miután meghalnak az algák lesülyednek a víz aljára ahonnan ki kéne porszívózni vagy valami teknikával kiszedni. Vehetsz csomósítót is akkor a mezei vízszűrő is ki tudja jó esélyel pár nap alatt szívni.

2012. aug. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen ezért szoktak beruházni egy vízforgató szivattyúra. Én úgy vagyok vele, ha telik medencére akkor vízforgatóra is.

És biztos nem öntenék hypot a medencénkben. Akkor telik algaölőre inkább. Nálunk gyerekek is használják a medencét. Első válaszadó.

2012. aug. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezért kell(ett volna) letakarni a medencét.

[link]

Még tehetsz bele algaölőt, persze.

Hypo-t én se öntenék.

2012. aug. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez algától van; klórral meg kell ölnöd az algát, majd ki kell szűrnöd; ehhez un. sokkoló klórozást kell csinálnod, majd pelyhesítened kell.


Durván zöld víznél megfontolandó a vízcsere; a víz és a vegyszerek árától függően már olcsóbbra is kijöhet (sokkoló klór ára, pelyhesítő ára, áram ára, az időd ára :-) vs. az új víz ára).


Egyébként itt minden kérdésedre választ találsz:

[link]

2012. aug. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Miért nem teszünk bele hipót:

A klórszint szintentartására otthoni körülmények között nem jó, mert nincs stabilizálva, ebből kifolyólag nem mérhető, szabályozható a bevitele. Sokkoló klórozáshoz esetleg használható, de NEM javallott. Ráadásul használata során erősen módosítja a pH-t.

2012. aug. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Mi a vízforgatóval trükközünk:

A vízforgató beszívó valamijébe "beletömünk" egy slagot és azzal felszívjuk az aljáról az algát.Csak így a vízforgató szűrőjét(ha nagyon algás a víz)körülbelül 10 percenként tisztítani kell

2013. máj. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!