Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ti mit csit csináltok nyár...

Porcukormókus kérdése:

Ti mit csit csináltok nyár végén a kerti medence vizével?

Figyelt kérdés

Locsolni nem lehet vele, mert van benne klór, hypo, só.

A tudat, hogy ivóvízzel húzzuk le a sz@rt a wc-n, kicsinál, ez meg egyszerűen megy a csatornába.. :(

Már arra is gondoltam, hogy felhívom a Tűzoltóságot, hogy vigyék el, bár nem tudom, a tartályuk alkalmas-e erre a vízösszetételre. Lehet, hogy oltári hülyeség ez az ötlet, de 17-18köbméter vízről van szó, kár lenne, ha a csatiban végezné..

Van valami ötletek?


2012. aug. 28. 10:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Simán le lehet mosni vele a kocsit, járdát sőt: háztetőt is.

Párszor :)


Amúgy szerintem nem olyan vegyszeres, hogy a fűnek ártson. Téliesíteni is lehet, ha merev falú: kupak nélküli félig töltött flakonokat kell bele tenni és a jég azt nyomja össze.


Esetleg venni fóliát és kerti tavat/csobogót csinálni (szigorúan hal nélkül.. az állatkínzás)


Vagy házivízművel (az tud vezetékes víznyomást produkálni) vízvezeték hálózaton át (óra előtt lezárni!) fürdéshez, wc öblítéshez elhasználni. Inni, főzni az időtartamra palackból.

2012. aug. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
:) Köszi!
2012. aug. 29. 21:42
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi is használunk sót, hypót és algaölőt is a medencénkhez, bár nekünk csak 3 méteres, nincs annyi víz benne mint nektek. Én ki fogom húzatni a kertbe és a fű is kap belőle, mert olyan szárazság van, hogy csak na.
2012. aug. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

ha a budiban a nagy dolgot nem is, a kicsit leönthetitek vele, egy vödör mindig ott lehet a budi mellett, és akkor erre külön nem megy el víz.

lehet még vele a járdát, kerítést is mosni időnként, vagy az utat a kertben, betont, ahol van.

felmosni is lehet vele talán.

szép lassan használjátok el erre-arra, tényleg pazarlás lenne csak úgy kiönteni!

már ha aktuális még a kérdés.

2012. szept. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem szedjük ki a medencénkből nyár végén, hanem ősszel ellocsolunk belőle annyi amennyi kell a növényzetnek, addigra már az összes vegyszer hatása elmúlik, és soha semminek nem esik tőle baja. Télen benne hagyjuk úgy a közepéig, és a következő nyárig azt is teljesen kilocsoljuk, nem engedjük le a csatornába, csak akkor ha túl sok a csapadék, és nem lenne hová kilocsolni.
2012. dec. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Lehet locsolni miért ne lehetne a klór egy idő után kipárolog belőle azért van a ph és klór mérő hogy tartsd egyensúlyba és különben is ha az embernek nem árt az a mennyiség ami normális akkor a növénynek sem fog .hipót én is használtam sokkolónak.kertet meglocsolhatod vele de előtte ellenőrizd le hogy mennyi a ph és a klór szint . ja és ha sót alkalmaztál akkor azt szűrd ki azért van hozzá a szivattyú.. de a tűzoltóságnak adni az jó ötlet .
2013. márc. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!