Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van olyan virag, amit ilyenkor...

Van olyan virag, amit ilyenkor meg kiultethetek?

Figyelt kérdés
Most koltoztunk be es nincsenek viragok, szeretnem feldobni picit. De meg sose kerteszkedtem :-)
2012. szept. 3. 09:35
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Azt hiszem ezzel már nagyon elkéstél....

Télálló, konténeres növényeket lehet már ilyenkor ültetni.

2012. szept. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az árvácska elég jól bírja a hideget. Ha veszel pár tövet, ami most kezd nyílni, az még bírja egy ideig, akár az első havakig is, ha nem jön túl nagy hideg.
2012. szept. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hat most mit csinaljak, ha egyszer most koltoztunk? :-)Akkor a javat majd tavasszal...

Esetleg ezekhez a telallo novenyekhez kerhetk egy kis segitseget? A neve eleg, azutan mar utana keresek.

2012. szept. 3. 10:11
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszi at arvacskat is :)) De jo!
2012. szept. 3. 10:12
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszi az arvacskat is :)) De jo!
2012. szept. 3. 10:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát persze, az árvácska, erre nem is gondoltam...

A télálló alatt gondoltam a tujákra, fenyőfélékre, yukkára, mocsári hibiszkusz, stb. Mindezeken kívül az én kertemben van még ami kicsit talán egzotikusnak tűnik: Vadcitrom, Lagerstroemia indica, Clerodendrum trichotomum, Clerodendrum bungei.

2012. szept. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kezdik már árulni a cserepes krizatémot, ha szereted, azt is ültethetsz. Ha sikerül bimbósat venni, sokáig virágozni fog. Az is évelő, ha megfogja, az unokáid is gyönyörködhetnek benne. De vannak más virágzó évelők is, amiket ha cserepesen veszel, elülteted, már azonnal gyönyörködhetsz benne. Érdemes elmenni egy kertészetbe és ott válogatni az aktuális kínálatból. 3-400 Ft-ért már meg tudod venni darabját. Aztán szeptembertől már lehet a tavaszi virágok hagymáit eldugdosni, hogy tavasszal is legyen virágod (az ősszel elültetett árvácskák mellett is). Vagy pl. én egy hete húzkodtam ki néhány pici Kossuth-csillagot anyukámnál a kövek közül, amit otthon elültettem és locsolgatom, már tegnap az egyiken volt virág.
2012. szept. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Inkább ásd fel a kertet alaposan, azaz készítsd elő jövőre!


Hagymásokat szerezz be, hamarosan eljön azok ültetési ideje, és legalább jövő tavasszal már virágozhatsz!

2012. szept. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!