Kezdőoldal » Otthon » Kert » A komposztálót milyen távolság...

A komposztálót milyen távolságra kell helyezni a szomszéd kerítésétől?

Figyelt kérdés

Szomszédunk a közvetlenül a kerítésünk mellé rakott egy lécekből készült zöldhulladék-komposztálót, ráadásul a kerítésnek pont az a szakasza mellé, ahová mi ki szoktunk ülni. A környékünkön viszonylag kis kertek vannak, így nem sok lehetőségünk van elmenekülni a kellemetlen "mellékhatások" elől. És különben is miért nekem kell menekülni, mi lenne, ha a szomszéd a saját hulladékát úgy kezelné, hogy másokat ne zavarjon vele? Akinek már volt komposztálója, az tudja, hogy ez egyrészt bűzzel jár. másrészt különféle pajorok és egyéb "dögök" telepszenek meg benne. Mivel sehol nem találtam ennek elhelyezésére vonatkozó tájékoztatást, Tőletek kérdezem, tudtok-e arról, hogy van-e erre szabály és azt mit tartalmaz vagy hol találom meg a vonatkozó előírást.

Minden információt előre is köszönök.



2012. nov. 9. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy az ilyet helyileg, önkormányzati szinten szabályozzák. Kérdezd meg a jegyzőtöket, az tud segíteni.


Egyébként a mi komposztálónak nem büdös, nem tudom, mit tesz bele a szomszédotok...

2012. nov. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is szeretném tudni, mit rak bele, de nem állhatok egész nap a kerítés mellett. De kilesem, az biztos.
2012. nov. 9. 14:33
 3/9 kalmj ***** válasza:
100%

Gondolom rohasztó művet csinált belőle, azért büdös. A komposztálás nem rohasztás, ha jól csinálja.

Országosan ez a szabályozása a dolognak: [link]


Illetve ha van, ennek helyi változata.

2012. nov. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A komposzt nem büdös, csak ha rohadt hagymát/krumplit, ilyesmit önt rá ÉS nem forgatja bele.

Én is komposztálok a szomszéd kerítésétől arasznyira van a széle, és ha mégis valami büdös kerülne rá, beforgatom és az érettebb rész kerül felülre.

2012. nov. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Megkéred, hogy tegye máshova ezentúl, vagy pedig komposztáljon szakszerűen, bűzmentesen. Ha ez nem megy neki, akkor a jegyzőnél panaszkodhatsz...
2012. nov. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
Üljetek máshová,vagy csinálj sövényt a szomszéd felé.Egyébként a komposztálás nem büdös.Sőt! Ha jól csinálják még kellemes is lehet.Olyan isteni jó föld illata lesz egy idő után még a csirketrágyának is,köszönhetően az egyéb "dögöknek" amik megtelepszenek benne.
2012. nov. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6-os: Mi olyan helyen lakunk, ahol kis telkek vannak. Mire rá kerül a telekre a lakóház+garázs, van egy kis előkert, már nem sok hely marad arra, hogy máshová üljünk.
2012. nov. 28. 14:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Így már más a leányzó fekvése!Ha én lennék ilyen helyzetben azt csinálnám:először megpróbálnék szépen elbeszélgetni a szomszéddal.Elmondanád neki is azt amit itt velünk tudattál.Ha ez nem vezetne eredményre,még lenne két lehetőség.Az egyik az lenne,hogy a közös kerítésre felfuttatnék valami kúszó növényt-hajnalkára gondoltam-ami sűrű,átláthatatlan falat képezne köztetek.cak egyszer kell elültetni,minden évben elszórja a magját,megújul.Látványnak is szép,azzal a gyönyörű sok kék virágával.A másik lehetőség már vérmérséglettől függő.Én biztos kiütnék a szeme között.De Te inkább maradj a két első lehetőség mellett!
2012. nov. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ.

8-as: Neked csak annyit, hogy inkább az első javaslatodat választom, bár a második sem lenne ellenemre. Csak az a baj, hogy ők fiatalok és pedig nő vagyok és már elmúltam .... (na sok, annyi). Ha visszaütne, nem biztos, hogy talpon tudnék maradni.

2012. dec. 1. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!