Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mivel tudom kiűzni a vakondot...

Mivel tudom kiűzni a vakondot a kertemből?

Figyelt kérdés
Gyönyörű pázsitos kertem volt, amíg nyár elején be nem költözött egy vakond. Rengeteg földet kitermelt amíg sikerült 2 hónapra elűznöm egy bizonyos vakondriasztó szerrel. Most visszatért, és hiába rakom be a szert sokkal nagyobb kárt okoz mint azelőtt. Tönkre tett mindent. Hogyan tudom elűzni véglegesen?
2009. szept. 9. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Vannak erre különleges szerek, füstőlök stb. mint ahogy irod. De én ugy üztem el, hogy sörös üveget raktam a kifurt lukjába. Ugye kiturja a földet azt elkotrod, és ott marad a járata azt kicsit megnagyobitod hogy a sörös üveg beleférjen, azt belerakod hogy a sörös üveg szája felfele van. Jó háromnegyedig bele rakod, és földel körbe visszatemeted. Ahogy a szél fuj sipul az üveg, és a járatába ez végig hallatszik. Ez által elmenekül a ipolo hangtol, akár tövv üveget is lerakhatsz több lukba.
2009. szept. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy helyen lehet akár több vakond is? Most találtam meg egynek a tetemét a kertben egy vakond lúk melett és kilógtak a belső szervei aminek fele még a lukba volt, mintha valami kergette volna és végűl elkapta. Egymást is elpusztitják akár?
2009. szept. 9. 15:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is az első válaszadó módszere vált be. Én borosüveget ástam a lyukba és már nincs egy vakond sem. A szomszéd kertjét bezzeg folyton feltúrja, pedig mindenféle szerrel próbálkozott.
2009. szept. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első válaszadó vagyok, szerintem nem egymást nyirták ki. Nem bántsák azok egymást.. lehet macska volt, vagy kutya van? Bár ha fele meg a lukba volt, nem tom. :)) Valaki, valami segitet neked elintézni egyet.
2009. szept. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
vannak növények is amelyeket dísznövényként is leget allgalmazni kert körül de a gyökere szagától iszonyodnak a vakondok
2010. jún. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!