Kezdőoldal » Otthon » Kert » Telekhatáron lévő kb.20éve...

Telekhatáron lévő kb.20éve épült kerítés lebontható-e a szomszéd beleegyezése nélkül?

Figyelt kérdés

2012. nov. 11. 16:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Attól függ, hogy azon az oldalon neked van-e kerítés-építési kötelezettséget. Ha igen, akkor a kerítés a tiéd, nyugodtan lebonthatod és csinálhatsz másikat. Ha nem, de nagyon rossz állapotú és a szomszéd nem akar vagy nem tud másik kerítést csinálni, két lehetőséged van: Megállapodsz vele - lehetőleg írásban, 2 tanú aláírásával -, hogy te lebontod és új kerítést építesz, de az új kerítés a tiéd. A másik: A régi, rossz kerítés mellé a saját telkeden építesz saját kerítést. Ezt akkor érdemes megcsinálni, ha nem átlátható kerítést készítesz, mert különben továbbra is "gyönyörködhetsz" az ő rémséges kerítésében.
2012. nov. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A probléma az, hogy a kerítés az övé, ő lebontotta és nem hajlandó helyette másikat építeni pedig én szeretném.
2012. nov. 11. 19:04
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Akkor fogod és építesz egyet! Mivel nem építésiengedély köteles (2,5m magasságig) simán megcsinálhatod! Én is megcsináltam a lusta szomszéd helyett, az pedig még örült is neki!
2012. nov. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Én is megcsináltam az első szomszéd helyett,mert a precízség nem az esetük,igazsághoz tartozik hogy a kutyám is elég psyhologiai eset volt.(alul betonvashoz kellett lefűzni a drótot)
2012. nov. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Titokgazda válasza:
0%

Kérdező!

A témához nem értek, azonban a kérdésed annyi, hogy a közös telekhatáron lévő kerítés lebontható-e a másik fél beleegyezése nélkül. Nem pedig más.

Úgy tűnik, hogy erre a kérdésre hozzáértőtől kaptál választ. (Nem ellenőriztem a helyességét)


4-es!

Kivételesen nem kötekedni akarok, csak kérdezni, és helyesbíteni.

Melyik országban élsz?

Magyarul a psyhologiai írásmód helyett azt hiszem, csak a pszichológiai-t használjuk.

A betonvas gondolom vasbeton, vagy esetleg lebetonozott vas (direkt rögzítési szándék miatt).


De lehet, hogy mind a kettő helyes, hisz van több ilyen szókapcsolat is, amik mindkét alakjukban használatosak manapság, bár ezek nem összetett szavak. pl.: TV paprika, Paprika TV

2012. nov. 12. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

utolsónak

a betonvas és vasbeton a két különböző dolog.

A vasbeton a betonvastól lesz az ami.


[link]

2012. nov. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor konkrétabb leszek, mert félreértettetek. 20 évvel ezelőtt én csináltam helyette kerítést ami az ő feladata lett volna. Ő most ezt bontotta el, és még az építőanyagot is lenyúlta, mert az ő emlékezete szerint azt ő csinálta. Papirom nincs róla, hogy az enyém, de az oszlopok az én telkemen vannak, a drót pedig az ő oldalán. Akkor ez nem elég bizonyíték arra, hogy én építettem? Van joga hozzá elbontani a gyakorlatilag én telkemen lévő kerítést?
2012. nov. 12. 19:33
 8/11 Napkiraly ***** válasza:
adj be ellene fizetési meghagyást
2012. nov. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

kedves utolsó! :)

köszönöm a segítségedet az önbizalmam ismét a régi. :)

holnap indulok az ügyben.

2012. nov. 13. 20:34
 10/11 anonim ***** válasza:

Az ötösnek mondanám, hogy betonozni, vagy kerítést építeni akar a kérdező, és jogi tanácsot is kért. Ha a magyar nyelvtant szeretné tanulni, valószínű, nem ide, hanem a megboldogult Lőrince professzor úrnak írna.

Figyelj egy kicsit, még ha valamilyen oktató is vagy.

2012. nov. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!