Kezdőoldal » Otthon » Kert » 600nm enyhén törmelékes,...

600nm enyhén törmelékes, kemény, göröngyös földemet szeretnék be füvesíteni, hogyan készítsem elő a földet hozzá?

Figyelt kérdés
A földben a tenyérnyi cserép- kis kavics is megtalálható. Rotációs kapálás után (ha egyáltalán sikerül) gereblyézés (elegyenlítés, és nagy törmelékek kiszedése), majd egy kis friss föld majd ezután mehet a többi? Illetve kb.: 2 hét múlva megfelelő a füvesítés időpontja? Még soha nem füvesítettem, ezért várom tapasztalt segítők válaszait.
2009. szept. 12. 07:52
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Ha tényleg ennyi szemét van benne, akkor jobban járnál, ha a felső 20 cm-t leszedetnéd, és hozatnál rá termőföldet!

Nekem hasonló volt a talaj, mert gyakorlatilag egy szeméttelep volt a telkem amikor megvettem. Felrotáltam, kiszedtem a látható szemetet, elgereblyéztem, hengereltem. Aztán foltokban nem nőtt rendesen a fű. Volt ahol kiástam, és találtam 5-6 centivel a föld alatt pl. cserepet, rozsdás vasat.

Aztán letoltuk a tetejét, kapott vakondhálót, rá 20 cm termőföldet, fertőtlenítést, és most sokkal jobb.

2009. szept. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ettől féltem.


Köszönöm a válaszod.

2009. szept. 12. 16:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, az első válaszadó jól mondja, meg az a főld ami ilyet törmelékes az nem jó minőségű. Valószinű cserélni kell. Feljavitani nem lehet.
2009. szept. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az apró kavics nem lenne gond, de a kemény, göröngyös föld már igen. A fönti tanácsokat kövesd, de én itt-ott le is ásnék, volt már rá példa, hogy fél méteres mélységben kibetonozott, máshol téglázott (vmikori) járófelületet találtunk. Az ront(hat)ja a talaj vízháztartását...

Igen, 2 hét múlva (is) megfelelő az időpont a füvesítésre.

2009. szept. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Tarackot hogy lehet kiírtani?
2009. szept. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!