Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miket érdemes megtanulni még...

Miket érdemes megtanulni még a suli előtt, ha szakács szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Tudnátok oldalakat mutatni, vagy tanácsokat adni hogy hol is kezdjem el?

A baj az, hogy idegen nyelvet még nem tudok, így csak magyar nyelvű dolgok érdekelnének. Igazából minden érdekelne, de főként az olyan dolgok amiket tudni úgymond kell, hogy ezt vagy azt az ételt mindenféleképpen tudni kell vagy ilyenek.


2013. febr. 15. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Elsősorban állj édesanyád mellé a konyhába, amikor főz!

Menj el vásárolni vele a piacra, boltba, stb.

Kérd meg, hogy néha Te kavard a rántást, a süti tésztáját, stb. !


Ez pedig egy olyan, ahol, ahol megmutatja, hogy mit hogyan:

[link]

2013. febr. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat ezt elfelejtettem írni hogy ezen a részen már túl vagyok:) 18 éves vagyok és már koliban lakom, főzöm magamra, és otthon is az volt a "szokás" hogy már anya helyett is én főztem meg egy vasárnapi ebédet is vagy bármit.

Szóval most inkább valami nem is tudom mi az amit keresek:) Szóval alapokat, de nem a legalapabbakat. Csak valami olyat ami már az itthoni főzésen túl mutat egy-két fokkal:)

2013. febr. 15. 19:51
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

Egy pár érdekesség.


Szóval....

Mindenhol mást kérnek. De, ha már ilyen könnyen mozogsz a konyhában, akkor nem lesz problémád.

2013. febr. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen csak végre ráeszméltem hogy ezt szeretném csinálni és jelentkeztem képzésre is, és most meg izgulok, mert ezt nagyon jól szeretném csinálni, hogy elismerjenek a szakmában, és hogy ezt csinálhassam majd akár életem végéig is:)
2013. febr. 15. 20:12
 5/5 bumbi02 ***** válasza:
79%

Hát, máris jó pont, ha önként mész szakácsnak, és szeretnéd csinálni:) Sikeres csak úgy lehetsz. Főzni mindenki megtanulhat, de igazán jól, könnyedén, kreatívan főzni csak az, aki szeretné is csinálni. Írtad hogy idegennyelvet enm tudsz, azt mindenképp ajánlanám, hogy angol/német-et tanulgasd (folyami hajók, síszezon, külföldi szállodaláncok).


Légy alapos. Ha találkozol egy kifejezéssel, étellel, itallal, alapanyaggal, amit nem ismersz, internet a barátod, olvass utána. Például hallod hogy halloumi. No ez mi lehet, el lehet felette siklani, de utána is lehet olvasni. De ha utána olvasunk, akkor már nézünk egy-két receptet is, hogy mihez jó, mi jó hozzá. Persze magát az elkészítést csak konyhában tanulhatod meg, de ha sokat olvasol hasonló témákban, egyre kevesebb ismeretlen dologgal találkozol, és egy idő után kezdődik a kreativitás. Amikor nem az a kérdés hogy mit vegyek ahhoz hogy paprikás krumplit főzzek, hanem ezek vannak itthon, ebből mit főzzek. És kicsit elrugaszkodva az átlagos ízektől. Egy háziasszony otthon egy "bejáratott" menüsort főz, álljon ez 20-30-40 féle ételből. Neked ezen túl kell lépned.


Szakács vagyok, 20 éves, és máig jobbnak tartom édesanyám otthoni főztjeit, mint a saját otthoni főztjeimet, ő 20 éve főzi azokat, de a "modern" konyhából én szoktam neki fogásokat mutatni, mert 3 gyerek mellett nem volt sok lehetősége kísérletezni:) Igazából nem recepteket kell tanulnod, hanem elkészítési technikákat, és ízkombinációkat. Ha ismered a habarást, és a pörkölt készítést, máris 2 tucat ételt elkészíthetsz. Ha nem többet. Fantáziakérdése.


Légy precíz, kreatív, fantáziadús, és eltökélt:) Ha ezek mennek, akkor nyugodtan lehetsz jó szakács, szerintem(:


Az hogy milyen ételt kell tudni, milyet nem. Nehéz megmondani. Mindenhol mást. Egy magyar gyomor mást tart "alapnak", mint egy osztrák, vagy egy francia. Igazából, minél többet ismersz, annál jobb, hiszen minden recept egy "ízkombináció", ha sokat ismersz, egy idő után magadtól is variálhatod őket, nem kell majd recept.

2013. febr. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!