Kezdőoldal » Otthon » Kert » SOS! Kullancsírtás kertben,...

SOS! Kullancsírtás kertben, hogyan?

Figyelt kérdés

Rengetek felénk a kullancs és nagy valószínűséggel a kertünkben is vannak. Tavaly ősszel költöztünk, nem tudtunk erről a problémáról.

Ma este véletlenül fedeztem fel a férjem derekán egyet, ami még csak a "berágási" fázisban volt.

A kutyámmal a héten már többször voltam állatorvosnál kullancs miatt. :(

Mit tehetnék? Ki lehet őket pucolni a kertből?

Nagyon el vagyok keseredve. Valamit tenni kell. A kertben van 1 cseresznyefa, 1 körte, 4 db nagy tuja, 1 fenyő, 1 tiszafa és a ház előtt rengeteg nyírfa.

Mivel és hogyan kellene lepermetezni? Vagy mit tehetnék?


2013. ápr. 26. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem a fákon van a kullancs. Aljnövényzetben, max bokrokon. Teljesen le kell vágni a füvet, gazt a kertben és a kerítésen kívül is egy darabon.

Van hivatásos cég is:

[link]

2013. ápr. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Védekezés :

[link]

Sajnos a vegyszeres védekezést hivatalosan betiltották , de számtalan vállalkozás vállal permetezést . Hatékonyak ? Nem tudom .

2013. ápr. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kutyára vehetsz sprayt nagy kiszerelésben 250ml 10ezer ft, az elég lesz egy darabig. Nekem a macskára fujtam 100ml-s böl az 6ezer. Beköszöntött a kullancs szezon 2 nap alatt 3at szedtem ki belöle, mire aztán befujtam aztán nem lett több benne! :) Persze emberre más készitmények vannak, de legalább az állatba ne menjen.
2013. ápr. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem csak a kertben, hanem a lépcsőház mögötti játszótéren is van kullancs :( Rendszeres fűnyírás, kutyára spot-on vagy nyakörv, emberre kullancsirtó spré ha nagyon fertőzött a terület.
2013. ápr. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 hell-ikon ***** válasza:

Esetleg ha amúgy is permetezitek a fákat levéltetvek ellen akkor javaslom a Decis 2,5 EC-t. Ezzel fújjátok le az aljnövényzetet is. Ugyanaz a hatóanyaga, mint a legtöbb bolha-, kullancsírtó nyakörvnek (deltametrin).

Bár kontakt szer (tehát csak akkor ha közvetlenül érintkezik vele a kullancs), de gyéríteni azért mégiscsak gyérít.

A kutyának persze vegyetek neki való spot-ont, vagy nyakörvet, ne ezzel fújjátokbe.:)

2013. ápr. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hell-ikon ***** válasza:

" (tehát csak akkor ha közvetlenül érintkezik vele a kullancs)"

+hat

2013. ápr. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A kutyán idáig is volt nyakörv és spot-on is. Lehet, hogy veszek rá még pluszban vmi sprayt is. Meg persze magunkra!

A kertre idáig is odafigyeltem, de most "nagytakarítást" végzek ott is. Meg kurtítom a tiszafát, mert szép nagy, 2m átmérőjű gömb formájúra nőtt. Lehet, hogy ez is ludas.

Ami az irtást illeti kikérem egy szakember segítségét. Egyedül neki nem állok ilyesminek.

Köszönöm mégegyszer!

2013. ápr. 27. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!