Kezdőoldal » Otthon » Kert » Létezik vmi hatásos darázs...

Létezik vmi hatásos darázs csapda? Udvarra tehető.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 10. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Létezik a nagyobb bevársárlóközponokban és mezőgazdasági boltokban is lehet kapni BioStop márkájú szexferromont tartalmazó műanyag darázscsapdát melyet fel lehet lógatni kinnt az udvaron. Nekünk is van remekül csalogatja a gyanútlan darazsakat.
2009. ápr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
82%

Nekem van egy sokkal egyszerűbb csapdám ami teljesen vegyszermentes! Így kell elkészíteni:

Hozzávalók: -1 befőtes üveg kupakkal

-méz

-cukor

-víz

Elkészítés:

Az üvegkupakba nagyobb lyukakat fúrunk. A mézet és a curot vízzel egy sűrű masszává főzzük, ezt beletöltjük az üvegbe rácsavarjuk a kupakot és kitesszük az adott terüölrtre.

Működési elv: A darazsak és a méhek az édes illat (na meg a méz nektártartalma miatt) nagyon vonzónak fogja találni az üveget belebújik de a sűrű mazlagba beleragad és onnan nincs kiút!


Nekem csak ilyen van a kertben és azóta egyetlen csípásem sincs!

2009. ápr. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
az előbbi recept kólával is alkalmazható, arra is buknak, lényegében mindegy, csak édes legyen és folyékony, amiből nem tudnak kimászni szegénykék..:(
2009. ápr. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Saját bevált módszer.Egy műanyag üdítősüveg felső harmadát levágod,a levágott részt megfordítod és ezt a kis részt visszadugod a nagyobbik részbe.Teszel bele valami cukros,mézes ecetes löttyöt,felakasztod valamire és vársz!Meg fogsz lepődni mennyire hatékony!Bemásznak az üveg száján de a kijáratot nem találják.Sok sikert!
2009. máj. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Cukrozott pálinka egy pillepalackba. Belemegy a palackba majd a pálinka gőzétől bekómál és belefullad.
2009. jún. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én kólát v sört szoktam, mert arra csak a darazsak mennek, méhek nem, mindenki jól jár :D (méhészkedünk mi is, szomszédok is, a darázs mindig megcsíp, a méh nagyon ritkán)
2011. aug. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Kiss Piroska 77 válasza:
100%

Találtam egy természetes anyagokat tartalmazó csapdát, nem is drága. Nekünk jól bevált, ajánlom neked is, próbáld ki. Ez is odacsalogatja a darazsakat, amik jól belefulladnak, mert nem találják a kiutat. belinkelem:

[link]

ez az.

2011. szept. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

csináltam egyet:

[link]

2013. aug. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is erre vadászok. Ismerem az előttem leírtakat.

Legfontosabb a " királynő " elpusztítása kéne hogy legyen a fészekbe. Mert állandóan petézik a fészekbe...

Dolgozókat el lehet kábítani.

Kifüstölni bárhol van, veszélyes, kigyulladhat a közelébe lévő fa.

A tűzfalon abba a " háromszögbe " fészkeltek. És az bizony deszka...

2013. okt. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ahogy jön a hideg idő a dolgozók úgyis elpusztulnak, csak a királynő marad életben és telel át. A királynőt kell tavasszal darázscsapdával elfogni és akkor nincs szaporulat. Még kicis fészeknél is hasznos, lassítja a szaporulatot ha minél több dolgozót elkap a csapda.
2013. okt. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!