Kezdőoldal » Otthon » Kert » 7 m-es ásott kút 1 millióért?

7 m-es ásott kút 1 millióért?

Figyelt kérdés

A szomszédom szeretne kutat ásatni kelet-Pesten, ahol a talaj teljesen homokos és sóderes. Víz nálunk 4 méteren már van, egy 7m-es kút viszont már biztonságos hozamot adna. Erre kapott egy 1 milliós ásási ajánlatot, amiben a gyűrűk benne vannak, de ezt én is és a szomszédom is sokallotta.


Én egy 1 köbméteres medencét 3 óra alatt ástam ki, akkor egy 7 méteres kút kiásása biztonsági berendezésekkel sem lehet több 5-6 napnál.



2013. júl. 31. 13:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Talajvízszint alatt 3 méterrel egy lyukban ásni, ennek ára van.


Miért kell ásott, miért nem furat?

2013. júl. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Mert mifelénk a a tetőről lefolyó csapadékot is a kútba vezetjük és csak locsolásra használjuk... mivel itt tiszta homok minden nincs az a vízmennyiség ami elég lenne.


Én már ástam kutat köves-agyagos helyen, vízben állva, de 20 centinél magasabb vízben nem kellett dolgozni, mert a sarokból azonnal kiszívta a szivattyú. Az 1 centis kavicsokkal is megküzd. Az ásást érdemes emiatt spirálisan és lejtősen végezni egészen a végéig.

2013. júl. 31. 13:40
 3/15 A kérdező kommentje:
Az ásott kút tisztítása jóval áttekinthetőbb és a szivattyú ki-be helyezése is látványosabb, illetve kevésbé tud beiszapolódni, illetve nagyobb víztartalékkal rendelkezik és a nagyobb falméret miatt az utánpótlás is jobb. Napi 2 köbmétert kell kilocsolni, ezt fúrt kútnál csak részletekben lehetne kivitelezni.
2013. júl. 31. 13:44
 4/15 anonim ***** válasza:

Bizony hogy én is sokallom. Ha ilyen magasan van a talajvíz

inkább furasson .100 alatt meg van és 1 nap alatt.Nem az a fontos,hogy széles legyen egy kút.A vízadó réteget kell megtalálni .1 millkáért már 60 m eseket fúrnak ,és a vize

iható is .Az enyém 64 m,100 as cső megy le .Nagyteljesitményű szivattyú nyomja fel 3/4 es csövön .

Eddig még huzamosabb szivatás után sem tudta kiszívni üresre ,8 m es vízoszlop van benn .

2013. júl. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Eszméletlen sok !!!! Max 100e -ft + a gyűrűk.
2013. júl. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Még nem ástam kutat, de én 950.000Ft-ért megcsinálom neki.
2013. júl. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Már 4 esként leirtam a véleményem.A vízadó réteg a fontos .

Az ásott kútból,mivel nem olyan mély könnyebben is fogy el a víz.Itt is lejjebb kellene menni még.

Nálam percenként 38 l jön a felszínre.Én is öntözök,tartályból .A 2m3 est szünet nélkül tele nyomja, minden gond nélkül .Kb 10 ilyen mély kút fúrásánál vettem részt.

2013. júl. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én is úgy számolgattam, ha számlával is számolnék (vagyis duplán) akkor naponta 1 métert kényelmesen kiásva (netto 3 órát dolgozva egy nap), napi 50e ft, az 7 méternél 350e lenne + a gyűrűk egy 100-as, azaz berakással, szállítással legyen 150e. Vagyis bruttó 500e, feketén 350e.
2013. júl. 31. 18:26
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

A kérdésre válaszolva: Nem egy ember van ott, folyamatosan tenni kell a gyűrűket és aláásni hogy csússzon lefelé. A végén már folyamatosan szivatják a vizet, hogy tudjanak még lejjebb ásni. Az a szivattyú sem két forint, és az üzeme sem olcsó. Ha megcsúszik a réteg és elfordítja a gyűrűt, vagy elkapja a fosóhomok az embert, akkor ott is maradhat. Azért aki az életével játszik, azt meg kell fizetni! Hidd el, a gyűrű a költségvetésben nem komoly tétel, de azt sem mindegy hogy hol veszed meg. Nem mondom hogy baráti az ár amit kapott a szomszéd, de nem hiszem hogy lehúzás lenne.


#4: Nem értem, hogy a 64 méteren hogy van 8 méter vízoszlopod! Az alján van és lemész a vízért 56-ra lépcsőn? Vagy van víz 8 méteren, de akkor minek egy 64 méteres kút?

2013. júl. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem SOK az 1 millió érte! A telkemen 400 ezerért fúrtak le, 40 méter mélyre, a tiszta vízig és hegyvidék, sok kővel, agyaggal,stb. 1 millió az sok azért a munkáért, hidd el. Nézz meg más kivitelezőket, szerintem lesz olcsóbb is! Nem kell beleugrani az első jelentkező ajánlatába. Alaposan körül kell nézni.
2013. aug. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!