Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan, mikor, mivel kell...

Hogyan, mikor, mivel kell gyomirtózni egy kisebb konyhakertet?

Figyelt kérdés
A kert egyik részében kialakítottunk egy kisebb, kb. 30 négyzetméteres konyhakertet. Idén nyáron próbálkoztunk először ilyesmivel. Ahhoz képest egész jól sikerültek a zöldségek, csak a gyomlálás sok időt vesz igénybe. Ezt szeretnénk jövőre elkerülni azzal, hogy legyomirtózzuk ezt a területet. Minden érdekel ezzel kapcsolatban: mikor kell gyomirtózni, hogyan, milyen típusú gyomirtót használjunk? Laikus hobbi-kertész vagyok, kérlek, hogy ehhez mérten egyszerűbb válaszokat írjatok.

2013. aug. 4. 14:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A gyomlálás elkerülhetetlen lesz a tenyészidőszakban, mivel kikerülni a kultúrnövényeket szinte lehetetlen egy széllökés esetén. Mindig lesz lappangó gyom mag, ami pint a kapálástól vagy a sorhúzástól, locsolástól fog életre kelni. Gyomirtóval a felére lehet csökkenteni ezek kialakulását, ha ásás előtt egy héttel, pl októberben, amikor már mindent felszedtél és márciusban, mielőtt megkezdődik az ültetés fújod ki pl. a Glialkát, Tajfunt stb. Persze áprilistól már jönnek elő a gyomok, de folyamatos gyomlálással nem tud beérni a magjuk és így előbb-utóbb szinte eltűnnek. Utána a madarak a szél és a trágya fogja behurcolni.
2013. aug. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
pint = pont
2013. aug. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Annyi, hogy van évelő paradicsom is a területen, valamint augusztusban tervezek vetni egy pár olyan magot, amelyeket ilyenkor kell. Ezeknek nem lesz bajuk attól, ha ősszel legyomirtózom a területet? (És lehet, hogy hülye kérdés, de a konyhakerttel szomszédos virágoskertben levő virágoknak nem lehet bajuk a gyomirtótól?)

Ha csak felére csökken a gyomok mennyisége, már az is szuper lenne. Gondoltam, hogy 100%-osan nem lehet gyomtalanítani.


Várok még minden további hozzászólást is ezzel a témával kapcsolatban!

2013. aug. 4. 14:57
 4/13 anonim ***** válasza:

30 nm-re elég egy 2 L-es kézi permetező is, nem kell nagyot venni, de eső és locsolás előtt nem hatásos a lefújás

, mert 6-8 óra kell a felszívódáshoz és kb 1 hét a teljes pusztuláshoz. Utána be lehet ásni. Tavasszal a túlélő magokat írtjuk ki vetés előtt. Ezután már sokat nem tehetünk, mert pl. a petrezselyem közül kiszedni a porcsint, tarackot csak kézzel lehet ezek után. A tarack gyökérről jól terjed ha beleszakad a száraz talaj miatt, így ezt feltétlenül ki kell nyírni mikor nincsenek termesztett növények a földben.

2013. aug. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

Egy kisebb konyhakertet nem kell gyomirtózni , kapáld meg.

A gyomirtó nem tesz jót az egészségnek , a gyomirtó maradványait ti fogjátok megenni.

A gyomirtó a nagyüzemi mezőgazdaság eszköze , munkaerőt , időt spórolnak vele , csökkenti a bérköltséget , a termék minőségét viszont rontja.

Egy harminc négyzetméteres konyhakertet nem tudtok kapálni ?

Régen volt 4000m2 szőlőnk , a sorközöket mind kézzel kellett kapálni , persze ez már megszűnt , romlott is a minőség...

Reggel , vagy este kapáljatok , ne napközben , amikor süt a nap , menni fog...

2013. aug. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha 20 centiről fújod le, akkor max 20 centi messze száll a permet. Ha 1 méter magasról, akkor akár 3 méterre is. Legfeljebb kitakarod egy fóliával, kartonnal a nem kívánt részt. Gyomirtás tán azonnal lehet ültetni, de a másodvetés előtt úgy kell gyomirtani, hogy a kikelt vagy szomszédos növényeket a fenti módon megvéded. Talajon keresztül nem fog könnyen felszívódni, főleg ha nem locsolsz egy napig utána. Ha levelet ér a lé, csak akkor pusztul el a növény gyökérzete is. Ha esetleg mégis rámenne arra amit életben akarsz hagyni, azonnal mosd le bő vízzel.
2013. aug. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egyébként a kapálás tényleg hasznos a gyökerek számára (kiv. uborka). Sajnos nekem 3x kellett szálanként kigyomlálnom a petrezselymet és a sárgarépát, mert amikor ültettem, márciusban még híre hamva sem volt a gyomnak. Ha meg nem szedem ki, a magja jövőre vagy 2 hó nap múlva újra kikel.
2013. aug. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam, hogy a gyomirtó 7 nap alatt lebomló, kvázi természetes vegyszer. Olyan mintha egy nagyadag műtrágyát kapna a növény. A műtrágyát sem esszük meg, mégis a növényeknek hasznos nyomelemeket tartalmaz. Túladagolva viszont kiég minden.
2013. aug. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

inkább kapáld (én is kapálom, szedegetem, jobb mint asz aerobic), és ezért:

[link]

[link]

2013. aug. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Persze minden lebomlik , mégis mi mást mondanának ?

De mi a francért hal meg az emberek 30-35% - a rákban ?


Hát amiatt , amit megeszünk , meg ahogyan élünk!

2013. aug. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!